Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Акции

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ORTHOMOL OSTEO x 30 кесички прашок

  ORTHOMOL OSTEO x 30 кесички прашок

  Orthomol® Osteo содржи комбинација на микронутриенти значајни за коските. Содржи витамин Д и калциум кои учествуваат во одржување на нормална структура на коските. Витамин Д придонесува за нормална апсорбција/искористување на калциумот и фосфорот, како и за одржување на нормално ниво на калциум во крвта. Калциум е потребен за одржување на нормални коски. Витамин Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на коските. Витамин Ц, цинк, бакар и манган придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес. Пакување за 30 дена, кое содржи 30 кесички прашок (15gr) 1 кесичка прашок= дневна доза
  2.600,00 ден
  Слика на ORTHOMOL Junior C Plus x 90 таблети за џвакање

  ORTHOMOL Junior C Plus x 90 таблети за џвакање

  Orthomol® Immun junior C plus е граничен производ, кој содржи комбинација на микронутритиенти соодветни за деца за подршка на имуниот систем. Витамини, фитонутриенти и елементи во трагови за менаџирање на чести рекурентни инфекции кај деца постари од 4 години. Пакување за 30 дена. Пакување со 90 таблети за џвакање со вкус, организирани во 30 пакетчиња кои содржат по 3 таблети за џвакање (=дневна доза)
  2.400,00 ден
  Слика на ORTHOMOL SPORT (вијали+ таблети + капсули)

  ORTHOMOL SPORT (вијали+ таблети + капсули)

  Orthomol® Sport е граничен прозивод за подршка на физичкиот перформанс, издржливост и регенерација. Содржи балансирана комбинација на микронутриенти за физички активни лица есенцијални за оптимизиран перформанс. Магнезиум и калциум придонесуваат за нормална функција на мускулите. Б витамините и различните минерали придонесуваат за нормален енергетски метаболизам. Содржи L-карнитин, коензим Q10 и омега-3 масни киселини. Пакување за 30 дена. 1 дневна доза се состои од 1 вијала (течност спремна за пиење) од 20 ml и 1 таблета/1 капсула (1,6gr)
  4.100,00 ден
  Филтри Close
  Min: 2.400,00 ден Max: 4.100,00 ден
  ден2400 ден4100