Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Витамини и минерали

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на MAX MEDICA B12 NEURO MAX caps. x30

  MAX MEDICA B12 NEURO MAX caps. x30

  НЕУРО-МАКС КАПСУЛИ.
  540,00 ден
  Слика на ORTHOMOL Junior C Plus x 90 таблети за џвакање

  ORTHOMOL Junior C Plus x 90 таблети за џвакање

  Orthomol® Immun junior C plus е граничен производ, кој содржи комбинација на микронутритиенти соодветни за деца за подршка на имуниот систем. Витамини, фитонутриенти и елементи во трагови за менаџирање на чести рекурентни инфекции кај деца постари од 4 години. Пакување за 30 дена. Пакување со 90 таблети за џвакање со вкус, организирани во 30 пакетчиња кои содржат по 3 таблети за џвакање (=дневна доза)
  2.400,00 ден
  Слика на FOLIC ACID 400mcg x 200 таблети

  FOLIC ACID 400mcg x 200 таблети

  FOLIC ACID (Фолната киселина) е вид на витамин Б кој е потребен за нормален развој на фетусот. Тој придонесува за развој на мајчиното ткиво во текот на бременоста, синтеза на амино киселини, формирање на крвта, хомоцистеинскиот метаболизам, нормално психолошко функционирање, функционирање на имунолошкиот систем и намалување на заморот и исцрпеноста. Исто така игра улога во клеточната делба. JAMIESON ФОЛНА КИСЕЛИНА помага во превенција на дефекти на невралната туба, се употребува пред забременување и во текот на бременоста.
  430,00 ден
  Слика на LIQUID VITAMIN D-3 400IU per 4 drops 59ml

  LIQUID VITAMIN D-3 400IU per 4 drops 59ml

  NOW® Vitamin D-3 го обезбедува овој клучен витамин во високо апсорблива течна форма на маслен раствор.Полезности:Посилен имун систем,поздрава кожа и коса,посилни коски,подобра состојба на забите,зголемена енергија и концентрација,подобро расположение.
  735,00 ден
  Слика на MAX MEDICA BABY D3 twist off caps. x30
  Слика на ORTHOMOL VITAL M (прашок + таблета + капсули)

  ORTHOMOL VITAL M (прашок + таблета + капсули)

  Orthomol® Vital m е граничен производ за мажи за менаџирање на хроничен замор, burn-out синдром, болести асоцирани со стрес со метаболни нарушувања. Специфичната ортомолекуларна комбинација на микронутриенти во Orthomol® Vital m ги обезбедува микронутриентите што се важни за нервниот систем и енергетскиот метаболизам. Едно пакување содржи 30 дневни дози. 1 дневна доза се состои од 15gr прашок плус 1 таблета и 2 капсули (1,9gr)
  3.300,00 ден
  Филтри Close
  Min: 0,00 ден Max: 4.100,00 ден
  ден0 ден4100
  Категории