Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Витамини и минерали за возрасни

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ORTHOMOL VITAL M (прашок + таблета + капсули)

  ORTHOMOL VITAL M (прашок + таблета + капсули)

  Orthomol® Vital m е граничен производ за мажи за менаџирање на хроничен замор, burn-out синдром, болести асоцирани со стрес со метаболни нарушувања. Специфичната ортомолекуларна комбинација на микронутриенти во Orthomol® Vital m ги обезбедува микронутриентите што се важни за нервниот систем и енергетскиот метаболизам. Едно пакување содржи 30 дневни дози. 1 дневна доза се состои од 15gr прашок плус 1 таблета и 2 капсули (1,9gr)
  3.300,00 ден
  Слика на ORTHOMOL VITAL M (вијали плус капсули)

  ORTHOMOL VITAL M (вијали плус капсули)

  Orthomol® Vital m е граничен производ за мажи за менаџирање на хроничен замор, burn-out синдром, болести асоцирани со стрес со метаболни нарушувања. Специфичната ортомолекуларна комбинација на микронутриенти во Orthomol® Vital m ги обезбедува микронутриентите што се важни за нервниот систем и енергетскиот метаболизам. Едно пакување содржи 30 вијали и 60 капсули. Дневна доза = 1 вијала (течност спремна за пиење) плус 2 капсули
  4.100,00 ден
  Слика на ORTHOMOL VITAL F (прашок + таблети + капсули)

  ORTHOMOL VITAL F (прашок + таблети + капсули)

  Orthomol® Vital f е граничен производ за жени за менаџирање на хроничен замор, burn-out синдром, болести асоцирани со стрес со метаболни нарушувања. Специфичната ортомолекуларна комбинација на микронутриенти во Orthomol® Vital f ги обезбедува микронутриентите што се важни за нервниот систем и енергетскиот метаболизам.
  3.300,00 ден
  Слика на ORTHOMOL VITAL F (вијали плус капсули)

  ORTHOMOL VITAL F (вијали плус капсули)

  Orthomol® Vital f е граничен производ за мажи за менаџирање на хроничен замор, burn-out синдром, болести асоцирани со стрес со метаболни нарушувања. Специфичната ортомолекуларна комбинација на микронутриенти во Orthomol® Vital f ги обезбедува микронутриентите што се важни за нервниот систем и енергетскиот метаболизам. Едно пакување содржи 30 вијали и 30 капсули. Дневна доза = 1 вијала (течност спремна за пиење- 20ml) и капсула (0.7gr)
  4.100,00 ден
  Слика на ORTHOMOL SPORT (вијали+ таблети + капсули)

  ORTHOMOL SPORT (вијали+ таблети + капсули)

  Orthomol® Sport е граничен прозивод за подршка на физичкиот перформанс, издржливост и регенерација. Содржи балансирана комбинација на микронутриенти за физички активни лица есенцијални за оптимизиран перформанс. Магнезиум и калциум придонесуваат за нормална функција на мускулите. Б витамините и различните минерали придонесуваат за нормален енергетски метаболизам. Содржи L-карнитин, коензим Q10 и омега-3 масни киселини. Пакување за 30 дена. 1 дневна доза се состои од 1 вијала (течност спремна за пиење) од 20 ml и 1 таблета/1 капсула (1,6gr)
  4.100,00 ден
  JAMIESON CALCIUM+MAGNESIUM+ZINC x 100+100 capleti

  CALCIUM+MAGNESIUM+ZINC x 100+100 capleti

  JAMIESON Calcium (Калциумот) е потребен за одржување на здрави коски и заби. Магнезиумот (Magnesium) помага да се намали заморот и исцрпеноста, за нормално психолошко функционирање и за функционирање на мускулите и нервниот систем. Цинкот (Zinc) помага да се одржуваат здрави коските, косата, ноктите и кожата. Исто така, игра улога во функционирањето на имунолошкиот систем и зачувувањето на видот.
  737,00 ден
  Филтри Close
  Min: 0,00 ден Max: 4.100,00 ден
  ден0 ден4100
  Категории