Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Витамини и минерали за трудници

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на FOLIC ACID 400mcg x 200 таблети

  FOLIC ACID 400mcg x 200 таблети

  FOLIC ACID (Фолната киселина) е вид на витамин Б кој е потребен за нормален развој на фетусот. Тој придонесува за развој на мајчиното ткиво во текот на бременоста, синтеза на амино киселини, формирање на крвта, хомоцистеинскиот метаболизам, нормално психолошко функционирање, функционирање на имунолошкиот систем и намалување на заморот и исцрпеноста. Исто така игра улога во клеточната делба. JAMIESON ФОЛНА КИСЕЛИНА помага во превенција на дефекти на невралната туба, се употребува пред забременување и во текот на бременоста.
  430,00 ден
  Слика на METHYL FOLATE 1000mcg x 90 таблети

  METHYL FOLATE 1000mcg x 90 таблети

  Претставува патентирана природна форма на фолна киселина која се употребува за основните функции како што е нормална клеточна функција и синтеза на неуротрансмитерите,ДНК и крвните клетки.Methyl Folate е биолошки активнa, природнa форма на фолат кој се користи за фундаментални функции на организмот.Се препорачува за:Бремените и жените кои што планираат да забременат,Луѓе под стрес и депресија.
  1.709,00 ден
  Слика на ALKAVIT FOLIC ACID 0.4mg x 30 филм обложени таблети

  ALKAVIT FOLIC ACID 0.4mg x 30 филм обложени таблети

  АЛКАВИТ® фолната киселина е неопходна за синтеза на нуклеопротеините и за хематопоеза. По ресорпцијата, фолната киселина брзо се редуцира на позициите 5, 6, 7 и 8 во својот активен метаболит-тетрахидрофолна киселина (фолинска киселина). Тетрахидрофолната киселина претставува коензим за различни метаболни процеси како што се: синтеза на пуринските и пиримидинските нуклеотиди, односно синтеза на DNK, конверзија на некои аминокиселини (претворање на хомоцистеин во метионин, претворање на серин во глицин) и синтеза на тимидилат.
  0,00 ден
  Филтри Close
  Min: 0,00 ден Max: 1.709,00 ден
  ден0 ден1709
  Категории