Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Гастроинтестинален тракт

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ACIDOPHILUS 4x6 x 60 капсули

  ACIDOPHILUS 4x6 x 60 капсули

  Здравиот дигестивен систем е основа на доброто здравје.6 вида пробиотици со 4 милијарди активни цревни бактерии во 1 капсула.Создаден со природна ферментација.Збогатен со концентрирани фруктоолигосахариди (FOS) кои го помагаат растот на добрата микрофлора во цревата.
  1.320,00 ден
  Слика на ALKALAX - TAB 5mg x 20 гастрорезистентни таблети

  ALKALAX - TAB 5mg x 20 гастрорезистентни таблети

  АЛКАЛАКС-ТАБ е лаксатив со локално дејство кој нежно ги стимулира мускулите на дебелото црево. Ова доведува до брзо олеснување на опстипацијата, помагајќи му на телото да го врати својот вообичаен ритам.
  0,00 ден
  JAMIESON DIGESTIVE ENZYMES x 90 oblozeni tableti

  DIGESTIVE ENZYMES x 90 oblozeni tableti

  DIGESTIVE ENZYMES, претставува дигестивна ензимска формулација која содржи амилаза, липаза,протеаза, лактаза.
  885,00 ден
  Слика на INULIN прашок 227g

  INULIN прашок 227g

  Инулин-Пребиотска дигестивна поддршка.Инулинот, фруктоолигосахарид (ФОС), е растворливо пребиотичко влакно кое неразградено стигнува до дебелото црево каде се разложува.Полезности:Поддршка на цревната микрофлора,Поддршка при кандида и ги чисти цревата,Поддршка на здравјето на дебелото црево,Спречува опстипација,За подобар имунитет.
  1.185,00 ден
  Слика на MAX MEDICA AKTIVNI UGALJ caps. x20

  MAX MEDICA AKTIVNI UGALJ caps. x20

  АКТИВЕН ЈАГЛЕН.
  230,00 ден
  TRIMEKS BROMELAIN cps.60 x 500

  BROMELAIN 2400 GDU/g - 500mg x 60 капсули

  Бромелаин-Природен дигестивен ензим.Бромелаин е протеин присутен во стеблото и сокот од ананас.Полезности:Ја помага дигестијата на храната, го стимулира разградувањето на протеините и ја подобрува апсорпцијата на хранливите материи,Превенција од појава на чир во желудникот,го намалува апетитот и телесната тежина.
  1.414,00 ден
  Филтри Close
  Min: 0,00 ден Max: 1.675,00 ден
  ден0 ден1675
  Категории