Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Додатоци во исхрана

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на VITAMIN C 1000mg x 100 обложени таблети

  VITAMIN C 1000mg x 100 обложени таблети

  VITAMIN C 1000 mg е производ со аскорбинска киселина и природна мешавина од рутин, хесперидин, цитрус биофлавоноиди, ацерола и шипинка, кои синергистички ја зголемуваат неговата функција.
  845,00 ден
  TRIMEKS ALPHASORB C 90x500mg

  ALPHASORB - C 500mg x 90 капсули

  AlphaSorb-C е уникатна и патентирана не-киселинска форма на Витаминот Ц која содржи не-киселински минерални аскробати и природни состојки кои овозможуваат подобро апсорбирање во крвта и клетките отколку нормалната аскробинска киселина.Поради неутралната pH вредност на AlphaSorb-C, погоден е за луѓето кои имаат чувствителен желудник, не се јавува вознемирен стомак.
  1.386,00 ден
  Слика на L-OPTIZINC 30mg x 100 капсули

  L-OPTIZINC 30mg x 100 капсули

  L-OptiZinc® е форма на комплекс на цинк со аминокиселина Метионин.Истражувањата покажаа дека овој производ подобро се апсорбира и се задржува подолго во споредба со други тестирани форми на цинк.Имунолошка поддршка,Висока биорасположлива форма,Супериорна клеточна заштита,Здрава кожа, коса и нокти.21% подобро задржување во организмот,24% подобра апсорпција од цинк оксид.
  965,00 ден
  Слика на SYNERGY VITAMIN C500 x 60 таблети

  SYNERGY VITAMIN C500 x 60 таблети

  Витаминот Ц учествува во создавањето и одржувањето на колаген, протеин кој е неопходен за регенерација на ткивото, за здрави и силни коски и заби, здрава кожа, ‘рскавицата, тетивите и формирање на крвните садови, подршка на отпорноста на организмот.
  455,00 ден
  Слика на SYNERGY VITAMIN D3 2000IU x 30 меки капсули
  Слика на VITAMIN C1000 x 60 таблети
  Филтри Close
  Min: 0,00 ден Max: 1.386,00 ден
  ден0 ден1386
  Категории