Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Здрав дигестивен тракт

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  JAMIESON DIGESTIVE ENZYMES x 90 oblozeni tableti

  DIGESTIVE ENZYMES x 90 oblozeni tableti

  DIGESTIVE ENZYMES, претставува дигестивна ензимска формулација која содржи амилаза, липаза,протеаза, лактаза.
  885,00 ден
  TRIMEKS BROMELAIN cps.60 x 500

  BROMELAIN 2400 GDU/g - 500mg x 60 капсули

  Бромелаин-Природен дигестивен ензим.Бромелаин е протеин присутен во стеблото и сокот од ананас.Полезности:Ја помага дигестијата на храната, го стимулира разградувањето на протеините и ја подобрува апсорпцијата на хранливите материи,Превенција од појава на чир во желудникот,го намалува апетитот и телесната тежина.
  1.414,00 ден
  Слика на SERRAZIMES 20000 Units of Activity x 90 капсули

  SERRAZIMES 20000 Units of Activity x 90 капсули

  Протеолитички ензим со силно антинфламаторно и антиедематозно дејство кој има способност да го блокира ослободувањето на амините кои предизвикуваат болка во инфламаторното ткиво.Ја ублажува болката под дејство на медијаторите на болка,Ја олеснува елиминацијата на инфламаторен едем,Ја подобрува микроциркулацијата,Го разводнува мукусот.
  1.675,00 ден
  Филтри Close
  Min: 885,00 ден Max: 1.675,00 ден
  ден885 ден1675
  Категории