Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Имунитет

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ORTHOMOL IMMUN прашок

  ORTHOMOL IMMUN прашок

  Orthomol® Immun е комбинација на витамини, елементи во трагови и фитонутриенти за зајакнување и подршка на имуниот систем. Пакување од 30 дневни дози, во форма на прашок (15gr).
  3.100,00 ден
  Слика на ORTHOMOL IMMUN вијали

  ORTHOMOL IMMUN вијали

  Orthomol® Immun е комбинација на витамини, елементи во трагови и фитонутриенти за зајакнување и подршка на имуниот систем. Пакување од 30 вијали (течност за пиење) од 20ml плус две таблети
  3.700,00 ден
  Слика на ORTHOMOL Junior C Plus x 90 таблети за џвакање

  ORTHOMOL Junior C Plus x 90 таблети за џвакање

  Orthomol® Immun junior C plus е граничен производ, кој содржи комбинација на микронутритиенти соодветни за деца за подршка на имуниот систем. Витамини, фитонутриенти и елементи во трагови за менаџирање на чести рекурентни инфекции кај деца постари од 4 години. Пакување за 30 дена. Пакување со 90 таблети за џвакање со вкус, организирани во 30 пакетчиња кои содржат по 3 таблети за џвакање (=дневна доза)
  2.400,00 ден
  JAMIESON COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 x 100 meki kapsuli

  COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 x 100 меки капсули

  COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 е производ кој содржи масло од црн дроб на бакалар (Gadus morhua), витамин А (палмитат) и витамин Д3(холекалциферол).
  594,00 ден
  TRIMEKS BETA 1.3-1.6-D-GLUKAN 100mg x 90cps

  BETA - 1.3/1.6 - D - GLUCAN 100mg x 90 капсули

  NOW Beta-1,3 / 1,6-D-Glucan (Бета-Глукан) е биоактивен јаглехидрат добиен од клетoчниот ѕид на Saccharomyces cerevisiae, познат како квасец.NOW Бета-Глукан се меша со маитаке печурки за дополнителна поддршка.Има улога во функцијата на здрав имунолошки систем.Поддршка на имунолошкиот систем,Поддржува нормална активност на имунолошките клетки.
  1.547,00 ден
  Слика на VITAMIN D-3 1000 IU x 180 таблети

  VITAMIN D-3 1000 IU x 180 таблети

  Витамин Д-3-моќен сончев витамин.Витаминот Д-3 е важен за метаболизмот на калциум и фосфор, што ја промовира ресорпција на овие минерали од цревата и овозможува нивно складирање во коските. Потребен е за правилен раст на коските и забите, како и за мускулите и нервните ткива.Витаминот Д-3 помага во заштитата и лекувањето на многубројни заболувања како некои видови рак (на дојката, на простатa и дебело црево), мултиплекс склероза и Алцхајмеровата болест.Поддршка на имунолошкиот систем.
  848,00 ден
  Филтри Close
  Min: 285,00 ден Max: 3.700,00 ден
  ден285 ден3700