Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Кашлица,настинка и грип

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на CAFFETIIN COLD max x 10 еднодозни кесички прашок за перорален раствор

  CAFFETIIN COLD max x 10 еднодозни кесички прашок за перорален раствор

  Caffetin COLDmax претставува комбиниран препарат кој содржи две активни супстанции, парацетамол и фенилефрин. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната температура. Фенилефринот, пак, ја намалува назалната конгестија, со што овозможува проодност во носот и во дишните патишта.
  230,00 ден
  Слика на ESI PROPOLGOLA SPRAY 20ml

  ESI PROPOLGOLA SPRAY 20ml

  3% безалкохолен раствор на прополис со арома на мента, при воспаленија во усната шуплина, грлото и при афти
  270,00 ден
  Слика на MAX MEDICA ANGINAL MAX JUNIOR 20mL SPRAY

  MAX MEDICA ANGINAL MAX JUNIOR 20mL SPRAY

  СПРЕЈ ЗА ГРЛО.
  355,00 ден
  Слика на CAFFETIN COLD Plus x10 филм обложени таблети

  CAFFETIN COLD Plus x10 филм обложени таблети

  Caffetin Cold plus претставува комбиниран препарат којшто содржи повеќе активни супстанции. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната тампература. Псевдоефедринот ја намалува назалната конгестија овозможувајќи проодност во носот и во дишните патишта. Декстрометорфанот, пак, ја ублажува кашлицата предизвикана од слаба иритација на грлото и на дишните патишта. Витаминот Ц го поттикнува имунолошкиот систем.
  149,00 ден
  Слика на ESI PROPOLGOLA FORTE SPRAY 20ml

  ESI PROPOLGOLA FORTE SPRAY 20ml

  Концентриран хидроалкохолен спреј на база на прополис, стандардизиран на минимум 12% галангин и есенцијално масло од нане. При воспаленија на устата, болно грло, афти.
  285,00 ден
  Слика на MAX MEDICA ANGINAL MAX SENIOR 30mL SPRAY

  MAX MEDICA ANGINAL MAX SENIOR 30mL SPRAY

  СПРЕЈ ЗА ГРЛО.
  270,00 ден
  Филтри Close
  Min: 149,00 ден Max: 355,00 ден
  ден149 ден355
  Категории