Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Коски, зглобови, мускули

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ORTHOMOL OSTEO x 30 кесички прашок

  ORTHOMOL OSTEO x 30 кесички прашок

  Orthomol® Osteo содржи комбинација на микронутриенти значајни за коските. Содржи витамин Д и калциум кои учествуваат во одржување на нормална структура на коските. Витамин Д придонесува за нормална апсорбција/искористување на калциумот и фосфорот, како и за одржување на нормално ниво на калциум во крвта. Калциум е потребен за одржување на нормални коски. Витамин Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на коските. Витамин Ц, цинк, бакар и манган придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес. Пакување за 30 дена, кое содржи 30 кесички прашок (15gr) 1 кесичка прашок= дневна доза
  2.600,00 ден
  JAMIESON CALCIUM+MAGNESIUM+ZINC x 100+100 capleti

  CALCIUM+MAGNESIUM+ZINC x 100+100 capleti

  JAMIESON Calcium (Калциумот) е потребен за одржување на здрави коски и заби. Магнезиумот (Magnesium) помага да се намали заморот и исцрпеноста, за нормално психолошко функционирање и за функционирање на мускулите и нервниот систем. Цинкот (Zinc) помага да се одржуваат здрави коските, косата, ноктите и кожата. Исто така, игра улога во функционирањето на имунолошкиот систем и зачувувањето на видот.
  737,00 ден
  JAMIESON COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 x 100 meki kapsuli

  COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 x 100 меки капсули

  COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 е производ кој содржи масло од црн дроб на бакалар (Gadus morhua), витамин А (палмитат) и витамин Д3(холекалциферол).
  594,00 ден
  Слика на MAGNESIUM ultra strength 250 mg x 90 обложени таблети

  MAGNESIUM ultra strength 250 mg x 90 обложени таблети

  MAGNESIUM ultra strength 250 mg има големо влијание за здравјето на коските, мускулите и срцето, односно помага во нивното правилно функционирање.
  525,00 ден
  TRIMEKS MAGNESIUM citrate 200mgx100 tbl

  MAGNESIUM CITRATE 200mg x 100 таблети

  Магнезиумот е потребен за повеќе од 300 биохемиски реакции во телото.Тој помага во одржувањето на нормална функција на мускулите и нервите и ги одржува коските здрави.Магнезиумот е вклучен во енергетскиот метаболизам и синтезата на протеини.
  998,00 ден
  Слика на VITAMIN D-3 1000 IU x 180 таблети

  VITAMIN D-3 1000 IU x 180 таблети

  Витамин Д-3-моќен сончев витамин.Витаминот Д-3 е важен за метаболизмот на калциум и фосфор, што ја промовира ресорпција на овие минерали од цревата и овозможува нивно складирање во коските. Потребен е за правилен раст на коските и забите, како и за мускулите и нервните ткива.Витаминот Д-3 помага во заштитата и лекувањето на многубројни заболувања како некои видови рак (на дојката, на простатa и дебело црево), мултиплекс склероза и Алцхајмеровата болест.Поддршка на имунолошкиот систем.
  848,00 ден
  Филтри Close
  Min: 285,00 ден Max: 2.600,00 ден
  ден285 ден2600