Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Медицинска козметика

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на FILAGGRIN PROTECT 100ML

  FILAGGRIN PROTECT 100ML

  filaggrin protect® бариерна маст е иновативна формулација која содржи поголема концентрација глицерол во својот состав. Глицеролот овозможува ефикасна хидратација на кожата, обезбедува нега и заштита од прекумерна сувост и оштетување. Овозможува смирување и омекнување на кожата и обновување на нејзината бариера. Се препорачува кај: - Атопична кожа - Чувствителна, многу сува и оштетена кожа - Кожа склона на иритација и јадеж - Сенилна ксероза - Суви испукани раце - Сува и оштетена кожа на петици и стапала. Филагрин протект® бариерната маст не содржи конзерванси и сите пропратни компоненти во неа се нетоксични за човековиот организам и за животната средина. Не содржи мириси и бои. Погодна е и за бебиња.
  1.200,00 ден
  Филтри Close