Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Препарати за женско здравје

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на INDOLE -3 - CARBINOL 200mg x 60 капсули

  INDOLE -3 - CARBINOL 200mg x 60 капсули

  Indole-3-Carbinol е биолошки активен додаток кој има улога во нормализирање на метаболизмот на естрогенот и за намалување на ризикот од развој на малигни тумори и неоплазми.Позитивни ефекти:Спречува развој на вирусот на Herpes simplex,При ХПВ инфекција и за олеснување на симптоите при ПМС,Има антиестроген ефект,За спречување на неопластични заболувања кај женскиот репродуктивен систем,При мастопатија, ендометриоза и миом на матка,За нормализирање на нивото на хормоните кај жените.
  2.062,00 ден
  Слика на MACA 500mg x 100 капсули

  MACA 500mg x 100 капсули

  Maca (Lepidium meyenii) е билка со потекло од Андите, која благодарејќи на своите адаптогени својства се нарекува јужноамерикански или перуански жен-шен.Маката влијае на физичкото и емоционалното здравје, бидејќи ја обновува енергијата, виталноста и плодноста. Ја регулира хормоналната рамнотежа и кај мажите и кај жените,и претставува здрава алтернатива и превентива на хормонските терапии кај двата пола.Го зголемува либидото и потенцијата,Ги убалжува симптомите на менопауза и ПМС,Постигнува хормонална рамнотежа кај двата пола,Ја подобрува меморијата и менталната фокусираност.
  883,00 ден
  Филтри Close
  Min: 883,00 ден Max: 2.062,00 ден
  ден883 ден2062