Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Препарати за кожа

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на HAIR, SKIN, NAILS x 60 брзо растопувачки таблети

  HAIR, SKIN, NAILS x 60 брзо растопувачки таблети

  JAMIESON КОСА, КОЖА, НОКТИ обезбедува 5000 mcg биотин во секоја вкусна, брзо растопувачка таблета.Биотинот е важен Б витамин кој му помага на телото да ги метаболизира нутриентите и обезбедува јака коса, здрава кожа и цврсти нокти.
  689,00 ден
  Слика на COLLAGEN ANTI- WRINKLE x 60 обложени таблети

  COLLAGEN ANTI- WRINKLE x 60 обложени таблети

  JAMIESON КОЛАГЕН против брчки го намалува бројот на фините линии и брчките во рок од 28 дена.
  1.048,00 ден
  Слика на BETADINE 10% 100ml раствор за кожа

  BETADINE 10% 100ml раствор за кожа

  Бетадине растворот за дезинфекција и чистење на кожата како активен принцип содржи повидон-јод, комплексно соединение на поливинил пиролидонот и јод. Овој комплекс претставува јодофор, каде што поливинил пиролидонот служи како пренесувач на јодот. Во допир со кожата и слузокожата јодот полека се ослободува од комплексот и пројавува силно дејство кон бактериите, вирусите, габите, протозоите и кон спорите. Дејството настапува непосредно по примената и трае подолго во однос на другите препарати на јод.
  180,00 ден
  Слика на FILAGGRIN PROTECT 60ML

  FILAGGRIN PROTECT 60ML

  filaggrin protect® бариерна маст е иновативна формулација која содржи поголема концентрација глицерол во својот состав. Глицеролот овозможува ефикасна хидратација на кожата, обезбедува нега и заштита од прекумерна сувост и оштетување. Овозможува смирување и омекнување на кожата и обновување на нејзината бариера. Се препорачува кај: - Атопична кожа - Чувствителна, многу сува и оштетена кожа - Кожа склона на иритација и јадеж - Сенилна ксероза - Суви испукани раце - Сува и оштетена кожа на петици и стапала. Филагрин протект® бариерната маст не содржи конзерванси и сите пропратни компоненти во неа се нетоксични за човековиот организам и за животната средина. Не содржи мириси и бои. Погодна е и за бебиња.
  850,00 ден
  Слика на FILAGGRIN PROTECT 100ML

  FILAGGRIN PROTECT 100ML

  filaggrin protect® бариерна маст е иновативна формулација која содржи поголема концентрација глицерол во својот состав. Глицеролот овозможува ефикасна хидратација на кожата, обезбедува нега и заштита од прекумерна сувост и оштетување. Овозможува смирување и омекнување на кожата и обновување на нејзината бариера. Се препорачува кај: - Атопична кожа - Чувствителна, многу сува и оштетена кожа - Кожа склона на иритација и јадеж - Сенилна ксероза - Суви испукани раце - Сува и оштетена кожа на петици и стапала. Филагрин протект® бариерната маст не содржи конзерванси и сите пропратни компоненти во неа се нетоксични за човековиот организам и за животната средина. Не содржи мириси и бои. Погодна е и за бебиња.
  1.200,00 ден
  Филтри Close
  Min: 180,00 ден Max: 1.200,00 ден
  ден180 ден1200