Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Препарати за настинка и грип

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на CAFFETIIN COLD max x 10 еднодозни кесички прашок за перорален раствор

  CAFFETIIN COLD max x 10 еднодозни кесички прашок за перорален раствор

  Caffetin COLDmax претставува комбиниран препарат кој содржи две активни супстанции, парацетамол и фенилефрин. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната температура. Фенилефринот, пак, ја намалува назалната конгестија, со што овозможува проодност во носот и во дишните патишта.
  230,00 ден
  Слика на CAFFETIN COLD Plus x10 филм обложени таблети

  CAFFETIN COLD Plus x10 филм обложени таблети

  Caffetin Cold plus претставува комбиниран препарат којшто содржи повеќе активни супстанции. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната тампература. Псевдоефедринот ја намалува назалната конгестија овозможувајќи проодност во носот и во дишните патишта. Декстрометорфанот, пак, ја ублажува кашлицата предизвикана од слаба иритација на грлото и на дишните патишта. Витаминот Ц го поттикнува имунолошкиот систем.
  149,00 ден
  Слика на MAX MEDICA ANGINAL MAX SENIOR 30mL SPRAY

  MAX MEDICA ANGINAL MAX SENIOR 30mL SPRAY

  СПРЕЈ ЗА ГРЛО.
  270,00 ден
  Филтри Close
  Min: 149,00 ден Max: 270,00 ден
  ден149 ден270
  Категории