Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Препарати за остеопороза

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ORTHOMOL OSTEO x 30 кесички прашок

  ORTHOMOL OSTEO x 30 кесички прашок

  Orthomol® Osteo содржи комбинација на микронутриенти значајни за коските. Содржи витамин Д и калциум кои учествуваат во одржување на нормална структура на коските. Витамин Д придонесува за нормална апсорбција/искористување на калциумот и фосфорот, како и за одржување на нормално ниво на калциум во крвта. Калциум е потребен за одржување на нормални коски. Витамин Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на коските. Витамин Ц, цинк, бакар и манган придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес. Пакување за 30 дена, кое содржи 30 кесички прашок (15gr) 1 кесичка прашок= дневна доза
  2.600,00 ден
  Филтри Close