Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Кардиоваскуларен систем

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на ORTHOMOL CARDIO (прашок + таблети + капсули)

  ORTHOMOL CARDIO (прашок + таблети + капсули)

  Orthomol Cardio® е граничен производ за специјална медицинска намена. Orthomol Cardio® е соодветен за диетарен менаџмент на пациенти со болести на кардиоваскуларниот систем, како атеросклероза/ коронарна срцева болест, срцеви аритмии и срцева слабост. Пакување од 30 дневни дози Една кесичка (=дневна доза) содржи 15gr прашок плус 1таблета/3 капсули (3,3g
  3.600,00 ден
  Слика на COENZIM Q10 + OMEGA 3 (100mg+450mg) x 30 меки капсули

  COENZIM Q10 + OMEGA 3 (100mg+450mg) x 30 меки капсули

  COENZIM Q10 + OMEGA 3 помага во одржување на здраво срце, здрав кардиоваскуларен систем, и севкупно здравје на организмот.
  1.134,00 ден
  Слика на COENZIM Q10 120 mg x 30+30 меки капсули

  COENZIM Q10 120 mg x 30+30 меки капсули

  COENZIM Q10 120 mg e моќен антиоксидант, CoQ10 помага за намалување оштетувањето од слободни радикали, ги штити клетките од предвремено стареење, ја зајакнува кардиоваскуларната активност и помага во производството на енергија. Помага во одржување на здрави нивоа на CoQ10 кај пациенти подложени на терапија со статини. JAMIESON КОЕНЗИМ Q10 120 mg го поддржува кардиоваскуларното здравје и превенира појава на мигрена.
  1.312,00 ден
  Слика на OMEGA 3 COMPLETE extra strength 600mg x 80 меки капсули

  OMEGA 3 COMPLETE extra strength 600mg x 80 меки капсули

  OMEGA 3 COMPLETE е пречистена мешавина од премиум омега-3 рибини масла кои обезбедуваат високи концентрации на EPA и DHA во високо-апсорбирачката триглицеридна форма. Ефикасно го поддржува кардиоваскуларното и когнитивното здравје. Помага во намалување на холестеролот и го подобрува здравјето на срцето.
  889,00 ден
  Слика на OMEGA 3-6-9 1200 mg x 180 меки капсули

  OMEGA 3-6-9 1200 mg x 180 меки капсули

  OMEGA 3-6-9 1200 mg е нова формулација без мирис на риба и не предизвикува подригнување.Овој комплетен извор на омега 3, 6 и 9 масни киселини обезбедува природна антивоспалителна поддршка на здравјето на срцето, правилно функционирање на мозокот и помага во намалување на холестеролот. Оваа нова формулација од Jamieson е направена од PREMIUM рибино масло прочистено од токсини и нечистотии и збогатено со природен екстракт од лимон кој го спречува непријатниот мирис на риба.
  1.665,00 ден
  Слика на RESVERATROL x 30 капсули

  RESVERATROL x 30 капсули

  RESVERATROL RED WINE EXTRACT WITH GRAPE SEED се состои од Resveravine® -природен инградиент од винова лоза на француско грозје.
  1.428,00 ден
  Филтри Close
  Min: 285,00 ден Max: 3.600,00 ден
  ден285 ден3600