Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  ALKALAX - TAB 5mg x 20 гастрорезистентни таблети

  Производител: ALKALOID
  АЛКАЛАКС-ТАБ е лаксатив со локално дејство кој нежно ги стимулира мускулите на дебелото црево. Ова доведува до брзо олеснување на опстипацијата, помагајќи му на телото да го врати својот вообичаен ритам.
  0,00 ден
  i h

  Состав: 

  bisacodyl а 5mg

  Индикации:
  АЛКАЛАКС-ТАБ се користи за олеснување на запек (отежнато празнење на цревата). Може да се користи во болница за празнење на цревата пред породување, операција или пред радиолошки испитувања.

  Начин на примена:

  Возрасни и деца над 10 години: 1-2 таблети (5-10mg) навечер пред спиење.

  Деца на возраст од 4 до 10 години: една таблета навечер.

  Не се препорачува за дец под 4 години.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *