Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  ALKAVIT VITAMIN E 100mg x 30 таблети за џвакање

  Производител: ALKALOID
  ALKAVIT® витамин Е е витамински препарат којшто содржи витамин Е (токоферол).
  0,00 ден
  i h

  Состав:

  tocopherol 100mg

  Индикации:

  При недостиг од витамин Е и како превенција или како дополнителна терапија
  При одредени состојби и заболувања (Алцхајмерова болест, кардиоваскуларни заболувања, макуларна дегенерација, стерилитет и др.).

  Начин на примена:

  Вообичаена доза при дефицит на токоферол е 1 таблета дневно.

  Во одредени случаи дозата може да се зголеми до 3 таблети дневно.

  Таблетите за џвакање не се наменети за деца.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *