Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  ATODERM INTENSIVE BAUME 500ml

  Производител: BIODERMA
  Смирувачки емолиентен балсам.Делува на биолошките дисфункции на многу сувата, иритирана и атопична кожа. Го ублажува чешањето и ја намалува честотата на акутна фаза со егземи, благодарение на своите дерматолошки активни состојки. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс,овозможува долготрајна обнова на кожната бариера, создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот.За возрасни, деца и бебиња.Употреба: еднаш или двапати на ден, секојдневно.Се нанесува на суво и чисто лице и/или тело после измивање со Atoderm маслено средство или Atoderm intensive gel.
  1.610,00 ден
  i h
  *
  *
  *