Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  ATODERM PREVENTIVE 200ml TUBA

  Производител: BIODERMA
  Хранливо млеко за нега на бебиња за потенцијално атопична и сува кожа.Ја зајакнува кожата и го ограничува влошувањето на состојбата на бебешката кожа од раѓање. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс, составен од биолипиди овозможува долготрајна обнова на кожната бариера,создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот.Одлична подносливост.Употреба: еднаш или двапати на ден, секојдневно. Се нанесува на суво и чисто лице и/или тело после измивање со Atoderm маслено средство или Atoderm intensive gel.
  1.056,00 ден
  i h
  *
  *
  *