Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  BIODERMA

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на ATODERM CREME 200ml TUBA

  ATODERM CREME 200ml TUBA

  Ултра-хранлива и заштитна нега за нормална кон сува чувствителна кожа.Долготрајно ја смирува и храни кожата, враќајќи ја мекоста и еластичноста после првата апликација. Не дозволува испарување на вода од горните слоеви на кожата.За озрасни, деца, новороденчиња.Употреба: се нанесува на сува кожа, еднаш или два пати на ден, секојдневно.
  937,00 ден
  Слика на ATODERM HUILE DE DOUCHE 200ml

  ATODERM HUILE DE DOUCHE 200ml

  Хранливо масло за туширање 200ml.За чувствителна,сува и атопична кожа.Чисти, ги обновува липидите и смирува.Ја смирува и штити кожата благодарение на неговата ексклузивна формула составена од природни биолипиди.Чувството на затегната кожа исчезнува веднаш после туширање.Обезбедува 24 часа хидратација.Против иритации.За возрасни, деца и новороденчиња.Употреба:нанесете на мокра кожа,потоа исплакнете.За подобри резултати користете и Atoderm емолиентно средство за нега после туширање.
  806,00 ден
  Слика на ATODERM INTENSIVE BAUME 500ml

  ATODERM INTENSIVE BAUME 500ml

  Смирувачки емолиентен балсам.Делува на биолошките дисфункции на многу сувата, иритирана и атопична кожа. Го ублажува чешањето и ја намалува честотата на акутна фаза со егземи, благодарение на своите дерматолошки активни состојки. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс,овозможува долготрајна обнова на кожната бариера, создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот.За возрасни, деца и бебиња.Употреба: еднаш или двапати на ден, секојдневно.Се нанесува на суво и чисто лице и/или тело после измивање со Atoderm маслено средство или Atoderm intensive gel.
  1.610,00 ден
  Слика на ATODERM INTENSIVE BAUME 75ml

  ATODERM INTENSIVE BAUME 75ml

  Смирувачки емолиентен балсам.Делува на биолошките дисфункции на многу сувата, иритирана и атопична кожа. Го ублажува чешањето и ја намалува честотата на акутна фаза со егземи, благодарение на своите дерматолошки активни состојки. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс,овозможува долготрајна обнова на кожната бариера, создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот.За возрасни, деца и бебиња.Употреба: еднаш или двапати на ден, секојдневно.Се нанесува на суво и чисто лице и/или тело после измивање со Atoderm маслено средство или Atoderm intensive gel.
  615,00 ден
  Слика на ATODERM INTENSIVE GEL 200ml

  ATODERM INTENSIVE GEL 200ml

  Хранлива смирувачка прочистувачка дневна хигиена.Нежно ја чисти и смирува сувата и атопична кожа.Делува против пролиферацијата на микроорганизми и иритации кои ја влошуваат сувоста на кожата. Биолошки ја зајакнува кожната бариера.За возрасни, деца, новороденчиња.Не ја иритира кожата.Употреба: наутро и/или навечер, секојдневно.Се нанесува на претходно намокрена кожа, се трие и потоа темелно се плакне.
  669,00 ден
  Слика на ATODERM PREVENTIVE 200ml TUBA

  ATODERM PREVENTIVE 200ml TUBA

  Хранливо млеко за нега на бебиња за потенцијално атопична и сува кожа.Ја зајакнува кожата и го ограничува влошувањето на состојбата на бебешката кожа од раѓање. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс, составен од биолипиди овозможува долготрајна обнова на кожната бариера,создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот.Одлична подносливост.Употреба: еднаш или двапати на ден, секојдневно. Се нанесува на суво и чисто лице и/или тело после измивање со Atoderm маслено средство или Atoderm intensive gel.
  1.056,00 ден
  Слика на ATODERM SOS SPRAY 50ml

  ATODERM SOS SPRAY 50ml

  Против чешање за иритирана,сува,многу сува кон атопична кожа.Моментално смирува и ја намалува потребата за чешање уште при првото нанесување. Интензивна заштита и долготрајно делување благодарение на заштитните патентирани комплекси. Делува за 60 секунди и ефектот трае до 6ч.За возрасни,деца и бебиња уште од првиот ден на раѓање.За лице и тело.Употреба:нанесе на чиста кожа на оддалеченост од 20cm. Размачкајте ако е потребно. Оставете да се исуши. Повторете толку пати колку што е потребно.
  675,00 ден
  Слика на CICABIO ARNICA+ CRÈME 40ml

  CICABIO ARNICA+ CRÈME 40ml

  Крем кој смирува и ублажува модрици, отоци и џумки.Идеална при инвазивни дерматолошки процедури (ботокс,филери), ласерски третмани, постхируршки третман на рани, мезотерапија,повреди кај мали деца и сл.Брзо се впива и апсорбира.Активните состојки од арника, цинк и Antalgicine® овозможуваат пријатно чувство и брза регенерација.Употреба:нанесете на иритираната кожа два пати на ден со лесна масажа.
  799,00 ден
  Слика на CICABIO CREME 40ml

  CICABIO CREME 40ml

  Смирувачки регенеративен крем.Го обновува епидермисот и хидрира.Ја штити оштетената или повредена кожа.Неговите антибактериски агенси (бакар-цинк) го прочистуваат епидермисот и превенираат бактериска пролиферација.Активната состојка ANTALGICINE ™ брзо ослободува од потребата за чешање и намалува болка.Се користи при површински пилинг,ласерски третман,поддршка после дерматолошка процедура,иритации,црвенила и кај пеленската регија на бебињата.Наменето за бебиња, деца и возрасни.За лице и тело.Употреба: Нанесете на иритираната кожа еднаш или двапати на ден додека кожата не се регенерира целосно.
  685,00 ден
  Слика на HYDRABIO CREME 50ml

  HYDRABIO CREME 50ml

  Богат хидратантен крем за сува и многу сува кожа.Интензивно хидрира и ја подобрува природната сјајност на кожата. Одлична подлога за шминкa.Употреба:се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.
  1.048,00 ден
  Слика на HYDRABIO SERUM 40ml

  HYDRABIO SERUM 40ml

  Интензивен концентрат.Длабинска хидратација за ефект на свежина и моментална сјајност. Се препорачува за интензивна хидратација на дехидрирана кожа.Употреба:се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.
  1.048,00 ден
  Слика на PHOTODERM AKN MAT SPF30 FLUID 40ml

  PHOTODERM AKN MAT SPF30 FLUID 40ml

  За кожа склона кон акни.Ексклузивна фотозаштита со двојно дејство. Превенира појава на акни и неправилности со помош на Fluidactiv™ патентот кој биолошки го регулира квалитетот на себумот. Овозможува оптимална УВА/УВБ заштита од сончевата радијација и ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата.Употреба:нанесете неколкупати во текот на денот пред изложување на сонце.
  1.038,00 ден
  Слика на SEBIUM GEL MOUSSANT 200ml

  SEBIUM GEL MOUSSANT 200ml

  Пенест гел за миење и прочистување на комбинирана и масна кожа.Го регулира квалитетот на себумот без да ја исуши кожата.Збогатен со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium гелот ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум.Се измива.Употреба: наутро и/или навечер, секојдвено. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода.
  854,00 ден
  Слика на SEBIUM GLOBAL CREME 30ml

  SEBIUM GLOBAL CREME 30ml

  Интензивна прочистувачка крема за кожа склона кон акни и митесери.Придонесува за одстранување на акните и комедоните. Се постигнува чист изглед на лицето и се спречува создавање на лузни од акни. Оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и Fluidactiv го враќа квалитетот на себумот на физиолошко ниво и ефикасно спречува појава на акни и комедони.Употреба: нанесете на цело лице, наутро и/или навечер на претходно исчистено лице со Sébium Gel moussant или Sébium H2O
  1.008,00 ден
  Слика на SEBIUM H20 250ml

  SEBIUM H20 250ml

  Мицеларна вода за кожа склона кон акни.Ја регулира продукцијата на себумот без да ја суши кожата.Остава чувство на свежина.
  922,00 ден
  Слика на SEBIUM SENSITIVE CRÈME 30ml

  SEBIUM SENSITIVE CRÈME 30ml

  Крема за чувствителна кожа склона кон акни.Смирува,хидрира и отстранува неправилности кај чувствителна кожа склона кон акни.Делува анти-инфламаторно и хидрира во тек на 12ч. Без кератолитичко дејство.Употреба:нанесете еднаш или двапати на ден на претходно исчистено лице со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.
  985,00 ден
  Слика на SENSIBIO AR 40ml

  SENSIBIO AR 40ml

  Ултра - смирувачка нега која биолошки намалува и превенира црвенило.Го намалува интензитетот и превенира појава на црвенилo на кожата. Моментално смирува, хидрира и штити. Во неговиот состав екслузивниот иновативен Rosactiv™ патент директно делува на васкуларниот ендотелен фактор, еден од главните фактори одговорни за дилатација и ослабнување на капиларите на кожата, кои предизвикуваат црвенило.Употреба:нанесете секојдневно, наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.
  1.083,00 ден
  Слика на SENSIBIO DS+ CRÈME 40ml

  SENSIBIO DS+ CRÈME 40ml

  Смирувачка, прочистувачка нега за кожа со црвенило и сквами.Намалува пролиферација на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожа склона кон црвенило, перутење и себороичен дерматит.Смирувачките агенси (енолаксон) и емолиентите (кокосово масло),ја смируваат иритацијата,го намалуваат црвенилото и перутењето околу вегите,носот,брадата и челото.Употреба:нанесете секојдневно,наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.
  735,00 ден
  Слика на SENSIBIO DS+ GEL 200ml

  SENSIBIO DS+ GEL 200ml

  Смирувачки, прочистувачки гел за чистење.Нежно чисти и прочистува и го намалува создавањето на сквами. Помага во спречување на развојот на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожа склона кон црвенило, перутење и себороичен дерматит.Употреба:нанесете на влажна кожа, исчитете го лицето, а потоа исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очите. Во комбинација со DS+ кремот ги елиминира лушпите и смирува црвенило.
  936,00 ден
  Слика на SENSIBIO GEL CONTOUR DES YEUX 15ml

  SENSIBIO GEL CONTOUR DES YEUX 15ml

  Нега на кожа во подрачјето околу очите.Хидрантен гел кој ја смирува и хидрира кожата околу очите.Кожата станува заштитена и отпорна на надворешни влијанија. Употреба:нанесете еднаш до двапати дневно.
  669,00 ден
  Филтри Close
  Min: 615,00 ден Max: 1.610,00 ден
  ден615 ден1610