Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  B'IOTA LABORATORIES

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на BIOXSINE ACNIUM CLEANSING GEL 180ml

  BIOXSINE ACNIUM CLEANSING GEL 180ml

  Гел за чистење на кожа,склона кон создавање на акни и митесери.Употреба:нанесете го гелот 2-3 пати неделно,на влажна кожа со масажа,со кружни движења 1-2min.пред темелно да го измиете.
  398,00 ден
  Слика на BIOXSINE ACNIUM CONCENTRATED SPOT GEL 15ml

  BIOXSINE ACNIUM CONCENTRATED SPOT GEL 15ml

  Концентриран гел за акни за брзо дејство.Употреба:нанесете наутро или навечер директно врз акните.Не се измива.
  358,00 ден
  Слика на BIOXSINE ACNIUM PORE REFINING MASK 75ml

  BIOXSINE ACNIUM PORE REFINING MASK 75ml

  Маска за лице за проблематична кожа,склона кон акни со матирачки ефект.Употреба:нанесете дебел слој на лицето,еднаш или два пати неделно,темелно исплакнете после 5-10min.
  298,00 ден
  Слика на BIOXSINE ACNIUM REGULATING MOISTURIZING CREAM 30ml

  BIOXSINE ACNIUM REGULATING MOISTURIZING CREAM 30ml

  Крема за лице за проблематична кожа,склона кон акни и митесери со матирачки ефект.Употреба:нанесете на чиста кожа во тек на денот.
  596,00 ден
  Слика на BIOXSINE ACNIUM SOLUTION 140ml

  BIOXSINE ACNIUM SOLUTION 140ml

  Тоник за лице за проблематична кожа,склона кон акни и митесери со матирачки ефект.Употреба:нанесете на чиста кожа наутро и навечер.
  599,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO ANTI DANDRUFF 300ml

  BIOXSINE DERMAGEN ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO ANTI DANDRUFF 300ml

  Bioxsine Dermagen шампонот против првут е хербален шампон составен од Б витамини(Б1,Б2,Б5,Б9) минерали (цинк,железо,калциум,калиум,бакар),хербални флавоноиди,незаситени масни киселини со висок екстракт од коприва,коњско опавче и рогач.Делува против опаѓање на косата,ги зајакнува фоликулите на влакното,го потпомага растот на косата и и дава поголем волумен и сјај.Употреба:нанесете го шампонот BIOXSINE на влажна коса,нежно масирајте го скалпот 1,5-2 минути и добро исплакнете.Може да се користи секојдневно.
  459,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO FOR DRY/NORMAL HAIR 300ml

  BIOXSINE DERMAGEN ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO FOR DRY/NORMAL HAIR 300ml

  Bioxsine Dermagen шампонот за сува/нормална коса е хербален шампон составен од Б витамини(Б1,Б2,Б5,Б9) минерали (цинк,железо,калциум,калиум,бакар),хербални флавоноиди,незаситени масни киселини со висок екстракт од коприва,коњско опавче и рогач.Делува против опаѓање на косата,ги зајакнува фоликулите на влакното,го потпомага растот на косата и и дава поголем волумен и сјај.Употреба:нанесете го шампонот BIOXSINE на влажна коса,нежно масирајте го скалпот 1,5-2 минути и добро исплакнете.Може да се користи секојдневно.
  459,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO FOR OILY HAIR 300ml

  BIOXSINE DERMAGEN ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO FOR OILY HAIR 300ml

  Bioxsine Dermagen шампонот за масна коса е хербален шампон составен од Б витамини(Б1,Б2,Б5,Б9) минерали (цинк,железо,калциум,калиум,бакар),хербални флавоноиди,незаситени масни киселини со висок екстракт од коприва,коњско опавче и рогач.Делува против опаѓање на косата,ги зајакнува фоликулите на влакното,го потпомага растот на косата и и дава поголем волумен и сјај.Употреба:нанесете го шампонот BIOXSINE на влажна коса,нежно масирајте го скалпот 1,5-2 минути и добро исплакнете.Може да се користи секојдневно.
  459,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN FEMINA ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO ANTI DANDRUFF 300ml

  BIOXSINE DERMAGEN FEMINA ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO ANTI DANDRUFF 300ml

  Bioxsine Dermagen Femina,хербален шампон за жени против првут.Femina формулата е идентична со Bioxsine Dermagen линијата од хранлив аспект, но дополнително збогатена со пантенол и силикон,за полесно расчешлување на долгата коса.Употреба:нанесете го шампонот BIOXSINE на влажна коса,нежно масирајте го скалпот 1,5-2 минути и добро исплакнете.
  459,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN FEMINA ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO FOR DRY/NORMAL HAIR 300ml

  BIOXSINE DERMAGEN FEMINA ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO FOR DRY/NORMAL HAIR 300ml

  Bioxsine Dermagen Femina шампонот за сува/нормална коса е хербален шампон формулиран специјално за жени кои се соочуваат со губење на косата и сакаат да го задржат и поттикнат растот на посилна и поотпорна коса.Femina формулата е идентична со Bioxsine Dermagen линијата од хранлив аспект, но дополнително збогатена со пантенол и силикон,за полесно расчешлување на долгата коса.Употреба:нанесете го шампонот BIOXSINE на влажна коса,нежно масирајте го скалпот 1,5-2 минути и добро исплакнете.Може да се користи секојдневно.
  459,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN FEMINA ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO FOR OILY HAIR 300ml

  BIOXSINE DERMAGEN FEMINA ANTI-HAIR LOSS HERBAL SHAMPOO FOR OILY HAIR 300ml

  Bioxsine Dermagen Femina шампонот за масна коса е хербален шампон формулиран специјално за жени кои се соочуваат со губење на косата и сакаат да го задржат и поттикнат растот на посилна и поотпорна коса.Femina формулата е идентична со Bioxsine Dermagen линијата од хранлив аспект,но дополнително збогатена со пантенол и силикон,за полесно расчешлување на долгата коса.Употреба: нанесете го шампонот BIOXSINE на влажна коса,нежно масирајте го скалпот 1,5-2 минути и добро исплакнете.Може да се користи секојдневно.
  459,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN FORTE HERBAL SPRAY 60ml

  BIOXSINE DERMAGEN FORTE HERBAL SPRAY 60ml

  Bioxsine Dermagen Forte spray е хербален спреј против интензивно опаѓање на косата.Употреба:нанесете го на целата површина на скалпот на главата,нежно масирајте го скалпот со кружни движења најмалку една минута се додека спрејот не се апсорбира,два пати дневно,наутро и навечер.Потоа не ја плакнете косата.
  1.249,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN SHAMPOO FORTE 300ml

  BIOXSINE DERMAGEN SHAMPOO FORTE 300ml

  Bioxsine Dermagen Forte е хербален шампон за интензивно опаѓање на косата.Тој го спречува опаѓањето на косата,благодарение на неговата формула,осум пати збогатена со Биокомплекс Б11,кој овозможува раст на косата со зајакнување на слабите фоликули на влакната.Употреба:нежно масирајте го во влажна коса,а потоа по една или две минути темелно исплакнете.
  539,00 ден
  Слика на BIOXSINE DERMAGEN ULTRA SENSITIVE THERMAL SHAMPOO 300ml

  BIOXSINE DERMAGEN ULTRA SENSITIVE THERMAL SHAMPOO 300ml

  Aqua thermal медицински шампон за чувствителен скалп.Моќна формула за смирување на инфламацијата,чешањето,регулирање на Ph вредноста,зајакнување на природниот заштитен слој на кожата како и намалување на хиперсензитивноста на корените на влакната.Не ја суши кожата и косата,темелно ја чисти и го отстранува вишокот на маснотии.Термалната вода богата со закрепнувачки минерали го измазнува скалпот и допринесува за негово заздравување.Употреба:нанесете со нежно масирање мала количина од шампонот на скалпот се додека не добиете пена.Исплакнете и повторете го процесот доколку е потребно.
  816,00 ден
  Слика на BIOXSINE MELA TONE CONCENTRATED SPOT GEL 15ml

  BIOXSINE MELA TONE CONCENTRATED SPOT GEL 15ml

  Концентриран гел за избледување на флеки.Употреба:нанесете наутро или навечер директно врз флеките.Не се измива.
  439,00 ден
  Слика на BIOXSINE MELA TONE PEELING GEL 180ml

  BIOXSINE MELA TONE PEELING GEL 180ml

  Нежен пилинг гел за лице со фини гранули,кој помага за регулирање на тонот на кожата,дава блескав и изедначен тен.Употреба:нанесете го гелот 2-3 пати неделно,на влажна кожа со масажа,со кружни движења 1-2min.пред темелно да го измиете.
  439,00 ден
  Слика на BIOXSINE MELA TONE REGULATING CREAM 30ml

  BIOXSINE MELA TONE REGULATING CREAM 30ml

  Дневна крема против флеки и за изедначување на тонот со УВ заштита.На кожата и дава природен сјај,влажност и еластичност.Употреба:нанесете на чиста кожа во тек на денот.
  699,00 ден
  Слика на BIOXSINE SERUM amp. 24 x 6ml + SHAMPOO 300ml

  BIOXSINE SERUM amp. 24 x 6ml + SHAMPOO 300ml

  Bioxsine Dermagen SERUM amp. 24 x 6ml + SHAMPOO 300ml против опаѓање на косата во облик на ампули.
  1.498,00 ден
  Филтри Close
  Min: 298,00 ден Max: 1.498,00 ден
  ден298 ден1498