Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  BIOXSINE DERMAGEN ULTRA SENSITIVE THERMAL SHAMPOO 300ml

  Производител: B'IOTA LABORATORIES
  Aqua thermal медицински шампон за чувствителен скалп.Моќна формула за смирување на инфламацијата,чешањето,регулирање на Ph вредноста,зајакнување на природниот заштитен слој на кожата како и намалување на хиперсензитивноста на корените на влакната.Не ја суши кожата и косата,темелно ја чисти и го отстранува вишокот на маснотии.Термалната вода богата со закрепнувачки минерали го измазнува скалпот и допринесува за негово заздравување.Употреба:нанесете со нежно масирање мала количина од шампонот на скалпот се додека не добиете пена.Исплакнете и повторете го процесот доколку е потребно.
  816,00 ден
  i h
  *
  *
  *