Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  BLOKMAX 200mg x 10 филм обложени таблети

  Производител: ALKALOID
  Ибупрофенот претставува нестероиден антиинфламаторен лек, дериват на пропионската киселина, кој ја покажува својата активност преку инхибирање на синтезата на простагландините. Кај луѓето, ибупрофенот ја намалува инфламаторната болка, појавата на оток и покачената телесна температура.
  SKU: 5310001205201
  124,00 ден
  i h

  Состав:

  една филм обложена таблета содржи iburofen 200mg

  Индикации:

  главоболки, болки во грбот, менструална болка, забоболка, невралгија, ревматоидна болка, мускулна болка, мигрена, симптоми на настинка, покачена телесна температура и при болка предизвикана од полесни форми на артритис.

  Начин на примена:

  За возрасни и деца над 12 години, поединечна доза е 1-2 таблети. Максимална дневна доза (за 24 чаша) е 6 таблети.

  Лекот не е наменет за деца под 12 годишна возраст.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *