Пребарување
Сите категории
    Menu Close

    BLOKMAX Duo 200mg/500mg x 10 филм обложени таблети

    Производител: ALKALOID
    Блокмакс Дуо претставува комбиниран аналгетик. Содржи ибупрофен, којшто спаѓа во групата на нестероидни антиинфламаторни (противвоспалителни) лекови (НСАИЛ), со аналгетично (против болка), антипиретично (против покачена температура) и со антиинфламаторно (противвоспалително) дејствување. Содржи и парацетамол, чие дејство е комплементарно со она на ибупрофенот. Двете компоненти делуваат синергистички.
    SKU: 5310001250874
    164,00 ден
    i h

    Состав:

    една таблета содржи: ibuprofen 200mg и paracetamol 500mg.

    Индикации:

    се употребува за краткотрајна симптоматска терапија на лесна до умерена болка, која не се ублажува со употреба само на ибупрофен или само на парацетамол, како на пример:  главоболка, мигрена, забоболка, мускулна болка, болка во грбот, болка при поблаги артритични состојби, ревматска болка.

    Начин на примена:

    1 таблета се зема со вода или храна до 3 пати на ден. Интервалот на земање на таблети да не биде помал од 6 часа.

    Наменет за краток период на употреба.

    0.0 0
    Напишете сопствен осврт Затвори
    • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
    *
    *
    • Лош
    • Одлично
    *
    *
    *