Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  BLOKMAX Duo 200mg/500mg x 10 филм обложени таблети

  Производител: ALKALOID
  Блокмакс Дуо претставува комбиниран аналгетик. Содржи ибупрофен, којшто спаѓа во групата на нестероидни антиинфламаторни (противвоспалителни) лекови (НСАИЛ), со аналгетично (против болка), антипиретично (против покачена температура) и со антиинфламаторно (противвоспалително) дејствување. Содржи и парацетамол, чие дејство е комплементарно со она на ибупрофенот. Двете компоненти делуваат синергистички.
  SKU: 5310001250874
  164,00 ден
  i h

  Состав:

  една таблета содржи: ibuprofen 200mg и paracetamol 500mg.

  Индикации:

  се употребува за краткотрајна симптоматска терапија на лесна до умерена болка, која не се ублажува со употреба само на ибупрофен или само на парацетамол, како на пример:  главоболка, мигрена, забоболка, мускулна болка, болка во грбот, болка при поблаги артритични состојби, ревматска болка.

  Начин на примена:

  1 таблета се зема со вода или храна до 3 пати на ден. Интервалот на земање на таблети да не биде помал од 6 часа.

  Наменет за краток период на употреба.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *