Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  BLOKMAX Forte 400mg x 10 филм обложени таблети

  Производител: ALKALOID
  Ибупрофенот претставува нестероиден антиинфламаторен лек, дериват на пропионската киселина, кој ја покажува својата активност преку инхибирање на синтезата на простагландините. Кај луѓето, ибупрофенот ја намалува инфламаторната болка, појавата на оток и покачената телесна температура.
  SKU: 5310001205218
  149,00 ден
  i h

  Состав:

  Една таблета содржи ibuprofen 400mg.

  Индикации:

  главоболки, болки во грбот, менструална болка, забоболка, невралгија, ревматоидна болка, мускулна болка, мигрена, симптоми на настинка, треска, при болка предизвикана од полесни форми на артритис.

  Начин на примена:

  Возрасни и адолесценти над 12 години: 1 таблета (400 mg). Интервалот меѓу две земања на лекот е 4-6 часа, вкупната максимална дневна доза е 3 таблети (1200 mg).

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *