Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  BRONLES 250mg/5ml - 150ml перорален раствор

  Производител: ALKALOID
  Bronles® припаѓа на групата лекови наречени муколитици. Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување.
  SKU: 5310001213022
  176,00 ден
  i h

  Состав:

  5ml перорален раствор содржи carbocisteine 250mg.

  Индикации:

  • заболувања на респираторниот систем проследени со обилна и со вискозна слуз;
  • воспаление на средното уво и на синусите;
  • во дијагностички цели како средство за подготовка при бронхоскопија, бронхографија, бронхоаспирација итн.

  Начин на примена:

  Вообичаенa доза е 15ml перорален растор, 3 пати дневно.

  Ако симптомите се подобрат, дозата треба да се намали на 10ml перорален раствор , 3 пати на ден.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *