Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  C 1000 x 100 таблети со продолжено дејство

  Производител: CALIVITA INTERNATIONAL
  Витаминот Ц припаѓа во групата на хидросолубилни витамини кои се растворливи во вода. Ја подобрува апсорпцијата на железото, а заедно со фолната киселина и витаминот Б12 го стимулира создавањето и производството на црвените крвни зрнца. Има антиоксидативен ефект, со што обезбедува поткрепа на отпорноста на оганизмот.
  0,00 ден
  i h
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *