Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  CAFFETIIN COLD max x 10 еднодозни кесички прашок за перорален раствор

  Производител: ALKALOID
  Caffetin COLDmax претставува комбиниран препарат кој содржи две активни супстанции, парацетамол и фенилефрин. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната температура. Фенилефринот, пак, ја намалува назалната конгестија, со што овозможува проодност во носот и во дишните патишта.
  230,00 ден
  i h

  Состав:

  1 кесичка содржи:

  • Paracetamol 1000 mg
  • Phenylephrine hydrochloride 12,2 mg (еквивалентен на 10 mg фенилефрин, база)

  Индикации:

  Caffetin COLDmax се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура).

  Начин на примена:

  Eдна кесичка е една доза. Препорачана дневна доза е од 1-4 кесички. Интервалот помеѓу одделни дози треба да биде најмалку 4 часа. Mаксимална дневна доза е 4 кесички.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *