Пребарување
Сите категории
    Menu Close

    CAFFETIIN COLD max x 10 еднодозни кесички прашок за перорален раствор

    Производител: ALKALOID
    Caffetin COLDmax претставува комбиниран препарат кој содржи две активни супстанции, парацетамол и фенилефрин. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната температура. Фенилефринот, пак, ја намалува назалната конгестија, со што овозможува проодност во носот и во дишните патишта.
    230,00 ден
    i h

    Состав:

    1 кесичка содржи:

    • Paracetamol 1000 mg
    • Phenylephrine hydrochloride 12,2 mg (еквивалентен на 10 mg фенилефрин, база)

    Индикации:

    Caffetin COLDmax се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура).

    Начин на примена:

    Eдна кесичка е една доза. Препорачана дневна доза е од 1-4 кесички. Интервалот помеѓу одделни дози треба да биде најмалку 4 часа. Mаксимална дневна доза е 4 кесички.

    0.0 0
    Напишете сопствен осврт Затвори
    • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
    *
    *
    • Лош
    • Одлично
    *
    *
    *