Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  CAFFETIN COLD Plus x10 филм обложени таблети

  Производител: ALKALOID
  Caffetin Cold plus претставува комбиниран препарат којшто содржи повеќе активни супстанции. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната тампература. Псевдоефедринот ја намалува назалната конгестија овозможувајќи проодност во носот и во дишните патишта. Декстрометорфанот, пак, ја ублажува кашлицата предизвикана од слаба иритација на грлото и на дишните патишта. Витаминот Ц го поттикнува имунолошкиот систем.
  SKU: 5310001201319
  149,00 ден
  i h

  Состав:

  Една таблета содржи: Paracetamol 500 mg
                                    Pseudoephedrine hydrochloride 30 mg
                                    Dextromethorphan hydrobromide 15 mg
                                    Ascorbic acid 60 mg (комбинација од природен и од синтетски витамин Ц)

  Индикации:

  Caffetin Cold plus се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура, кашлица).

  Начин на примена:

  Возрасни и деца над 12 години: препорачана доза е 1 таблета, 1-4 пати на ден. Може да се земат и 2 таблети наеднаш. Интервалот помеѓу одделни дози треба да биде најмалку 4 часа. Максимална поединечна доза е 2 таблети, а максимална дневна доза е 8 таблети.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *