Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  CALIVITA INTERNATIONAL

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на C 1000 x 100 таблети со продолжено дејство

  C 1000 x 100 таблети со продолжено дејство

  Витаминот Ц припаѓа во групата на хидросолубилни витамини кои се растворливи во вода. Ја подобрува апсорпцијата на железото, а заедно со фолната киселина и витаминот Б12 го стимулира создавањето и производството на црвените крвни зрнца. Има антиоксидативен ефект, со што обезбедува поткрепа на отпорноста на оганизмот.
  0,00 ден
  Филтри Close