Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  CHAGA -MRL 500mg x 90 таблети

  Производител: Mycology Research Laboratories
  Чага-МРЛ не е екстракт, туку содржи мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од печурката Inonotus obliquus што се одгледува асептично во биомаса. Потоа, биомасата се прави во таблети, а секоја содржи по 500мг. Присуството на коренот во производот е многу важен, бидејќи тој содржи ензими за детоксикација, за спречување на оксидативниот стрес и на клеточниот развој.
  SKU: 659908250057
  1.560,00 ден
  i h

  Состав:

  Inonotus obliquus (биомаса од печурка), микрокристалинска целулоза, силикон диоксид, магнезиум стеарат (растителен), стеаринска киселина (растителна).

  Индикации:

  Најчесто се користи како додаток за (според модерни и традиционални извори):

  -                зајакнување на имунитетот и подобрување на клеточниот метаболизам

  -                стимулирање на метаболизмот во мозочното ткиво поради нејзиниот анти-воспалителен ефект; стимулирање на нервниот систем

  -                подобрување на  животната енергија или т.н. “чи”

  -                општо чувство на добросостојба, го зголемува животниот век, ги одложува знаците на стареење, спречува стареење и ги застранува канцерозните клетки

  -                детоксикација на телото

  -                регенерација на органите и жлездите

  -                канцерозни болести - особено за Хоџкин, иноперабилен рак на дојка, ректум, или усни, рак на кожа, мозок, рак на јајници, глава и врат, стомак, бели дробови, паротида, Јуркат клетки. Чага, со својата бетулинска киселина или бетулин, се бори против канцерозни израстоци и канцерозни клетки, зголемување на туморите, може да предизвика нивнa постепенa регресија и забавување на развојот на метастазите. Во овој случај здравјето на пациентите значително се подобрува, нивната способност за работа се враќа и се покачува општиот тонус. Таа е можен инхибитор на други канцерозни тумори вклучувајќи анеуроектодермални тумори (како неуробластома, медулобластома, глиобластома и Јуинг саркома), аденокарцином на простата

  -                намалување на хипоксија (недостиг на кислород) во организмот и до максимум да ја зголеми стабилноста на телото

  -                намалување на стомачни болки и киселини

  -                гастро-интестинални болести - гастрит, чир, улцеративен колитис, Кронова болест

  -                прочистување на крвта, леукемија (CLL), мала Б-клетка лимфома

  -                вирус на инфлуенца А и Б, свински грип, Лајмова болест

  -                заштита на црниот дроб и на срцето

  -                одржување на бојата и убавината и еластичноста на кожата

  -                заздравување на повреди и исипи на кожата

  -                псоријаза (висока успешност на целосно излечени лица според клиничка студија од 1973 год. спроведена во Русија)

  -                регулирање на шеќерот, притисокот, холестеролот, пулсот, тироидата

  -                камења и песок во бубрези

  -                хормонски дисбаланс

  -                кандида, туберколоза, маларија, ХИВ

  Начин на примена:

  3-6 таблети дневно. Најдобро е таблетите да ги пиете наутро (по 3 таблети), пред оброк. Доколку употребувате по 6 таблети дневно, тогаш се препорачува две дози по 3 таблети, наутро и навечер, или 3 пати по 2 таблети, пред оброк.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *