Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  CICABIO CREME 40ml

  Производител: BIODERMA
  Смирувачки регенеративен крем.Го обновува епидермисот и хидрира.Ја штити оштетената или повредена кожа.Неговите антибактериски агенси (бакар-цинк) го прочистуваат епидермисот и превенираат бактериска пролиферација.Активната состојка ANTALGICINE ™ брзо ослободува од потребата за чешање и намалува болка.Се користи при површински пилинг,ласерски третман,поддршка после дерматолошка процедура,иритации,црвенила и кај пеленската регија на бебињата.Наменето за бебиња, деца и возрасни.За лице и тело.Употреба: Нанесете на иритираната кожа еднаш или двапати на ден додека кожата не се регенерира целосно.
  685,00 ден
  i h
  *
  *
  *