Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  CORDYCEPS- MRL 500mg x 90 таблети

  Производител: Mycology Research Laboratories
  Кордицепс-МРЛ не е екстракт туку содржи мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од печурката Cordyceps sinensis што се одгледува асептично во биомаса. Потоа, биомасата се произведува во таблети, а секоја содржи по 500мг Кордицепс синесис. Присуството на коренот во производот е многу важен, бидејќи тој содржи ензими за детоксикација, против оксидативниот стрес и ширењето на несакани клетки.
  SKU: 659908110054
  1.690,00 ден
  i h

  Состав:

  Кордицепс синесис (биомаса од печурка), микрокристалинска целулоза, силициум диоксид, магнезиум стеарат (растителен), стеаринска киселина (растителна).

  Индикации:

  Најчесто се користи како додаток за (според модерни и традиционални извори):

  -       подобрување на функцијата на циркулаторниот, респираторниот, дигестивниот, уринарниот и хормонскиот систем

  -       детоксикација на организмот

  -       зајакнување на имунитетот, подобрување на метаболизмот и исфрлање на штетни метаболити; има ефект на антиоксиданс

  -       алергии, астма, егзема, автоимуни болести (нефритичен синдром, лупус, васкулитис)

  -       недостиг во одбранбениот систем на организмот – кога има појава на повторување на болести, како алергии, астма

  -       тонификација на белите дробови (сува кашлица, хронична кашлица, црвени образи, бледоликост, немање здив) во традиционалната примена; помага за подобрување на пулмонарна фиброза; одлична комбинација со Реиши за белодробни нарушувања

  -       намалување на несаканите ефекти од хемо и радиотерапија, стимулирање на дејството на леукоцитите, зголемување на црвените крвни зрнца

  -       намалување на маснотиите во крвта, за регулирање и растворање на тромбови

  -       бубрези - често мокрење, светла урина, лумбарна болка, слаби колена, импотенција, аверзија кон ладно, ладни нозе

  -       истоштеност на бубрезите по хронични болести, употреба на лекови, физичка и умствена работа, исцрпеност на виталноста на бубрезите од преголема сексуална активност кај мажите, или од бременост или абортус кај жените

  -       зголемување на сексуалниот порив

  -       сексуална дисфункција

  -       помага за зголемување на виталната и физичката енергија (оттука го користат и спортистите)

  Начин на примена:

  Земете 3-6 таблети дневно. Најдобро е таблетите да ги пиете наутро (по 3 таблети) пред оброк. Доколку употребувате по 6 таблети дневно, тогаш се препорачува две дози по 3 таблети, наутро и навечер, пред оброк.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *