Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  CORIOLUS- MRL 500mg x 90 таблети

  Производител: Mycology Research Laboratories
  Кориолус-МРЛ не е екстракт, туку содржи мицелиум и примордиа (вегетативниот дел од фунгусот и млади плодови) од печурката Coriolus versicolor што се одгледува асептично во биомаса. Потоа, биомасата се прави во таблети, а секоја содржи по 500мг. Присуството на коренот во производот е многу важен, бидејќи тој содржи ензими за детоксикација, за спречување на оксидативниот стрес и на клеточниот развој.
  SKU: 659908100055
  1.560,00 ден
  i h

  Состав:

  Coriolus versicolor (биомаса од печурка), микрокристалинска целулоза, силикон диоксид, магнезиум стеарат (растителен), стеаринска киселина (растителна).

  Индикации:

  Најчесто се користи како додаток за (според модерни и традициoнални извори):

  -       ХПВ вирус, цитолошки лезии (особено за ЦИН1, со висока стапка на успешност)

  -       зајакнување на имунитетот – преку „балансирање" на ТХ1 и ТХ2 и активирање на НК-клетките; за заштита од настинки, грип и вирусни инфекции; синдром на хроничeн зaмор; фибромиалгија; спортистите може да го користат како заштита од вируси

  -       олеснување на несаканите дејства од хемотерапија или радиотерапија за да се зајакне имунитетот во текот на терапиите

  -       aнтагонизација на дејството на кортикостероиди и други хемиски супстанци

  -       хронични повторливи инфекции – Епстин-Бар вироза (еден од причинителите на рак на дојка, како и за синдромот на хроничeн зaмор, Буркит лимфома, Хоџкин, назофарингеален карцином и други видови карцином), хепатит Б и Ц, инфекции од стафилокока ауреус, херпес симплекс, кондиломи, цитомегаловирус, ХИВ

  -       детоксикација на организмот (чистење на наталожени отровни материи во организмот)

  -       нарушувања на функцијата на белите дробови – симптоми како кашлица, немање здив, чести заболувања

  -       синдром на преголема пропустливост на цревниот ѕид – кога е ослабен цревниот ѕид, тој пропушта различни супстанци: отрови, неподелени макромолекули, вируси, бактерии или габи, што допринесуваат за дополнителни несакани нарушувања

  -       канцерозни заболувања – рак на грлото на матката; рак на дојкa; рак на бели дробови - аденокарцином, Lewis, NSCLC, SCLC; рак на стомак – аденокарцином; колоректален карцином; сарком; рак на црниот дроб; меланома; карцинома; рак на езофагусот, грло, врат. Помага за рак на простатa,[1] МРЛ препорачува комбинација на Кориолус-МРЛ таблети со таблети на Проф. Giovanni Maciocia, T35-ChemoSupport; леукемија

  -       болести на црниот дроб предизвикани од алкохол или хепатит, хроничен активен хепатит

  -       aвтоимуни болести – ревматичен артрит (хроничен), автоимуно воспаление на тироидната жлезда, помага при алопеција ареата, витилиго, дијабет мелитус, мултипaл склероза, системски лупус еритематоза, лупус, склероза, Бешетова болест

  ·      подобрување или враќање на клеточниот имунитет кај гломерулонефрит, саркоидоза, идиопатски нефротски синдром, улцеративен колитис, дерматомиозит, хромозомско оштетување кај деца од циклофосфамид

  ·      третирање на aspergillus niger, candida albicans, Escherichia coli, streptococcus pneumoniae

  ·      недостиг на потребите на црниот дроб и бубрезите – што води кон хронични болести со симптоми како: суви очи, сува уста, ноќно потење, бледо лице и црвени образи, главоболка, несоница, замаглен вид, лумбарна болка, одземеност на екстремитетите, ѕвонење на ушите, менструални пореметувања

  ·      стагнација на шлаем што ги опструира меридијаните и плуќата

  ·      малигна обструкција на шлаем со топлина (кај канцерозни болести)

  ·      aнтиоксиданс eфект – ги уништува слободните супероксидни и хидроксилни радикали

  ·      маларија (неодамна откриено)

  Начин на примена:

  3-6 таблети дневно. Најдобро е таблетите да ги пиете наутро (по 3 таблети), пред оброк. Доколку употребувате по 6 таблети дневно, тогаш се препорачува две дози по 3 таблети, наутро и навечер, или 3 пати по 2 таблети, пред оброк.

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *