Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  DERMOLINK

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на OZONE GOLD GEL ZA MASAZA 50ml

  OZONE GOLD GEL ZA MASAZA 50ml

  Озониран гел за масажа.Освен озонирано маслиново масло содржи и други погодни масла кои помагаат при ревитализација на кожата, а особено масло од рузмарин, кантарион, бибер, нане, еукалиптус и ѓумбир.
  1.612,00 ден
  Слика на OZONE GOLD GEL ZA NEGA NA KOSA 50ml

  OZONE GOLD GEL ZA NEGA NA KOSA 50ml

  Помага при проблеми со скалпот, опаѓање на косата и масна коса. Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од лук, бадем и Алое вера.
  1.612,00 ден
  Слика на OZONE GOLD HIDRANTNA KREMA 15SPF 50ml

  OZONE GOLD HIDRANTNA KREMA 15SPF 50ml

  15 СПФ хидратантна крема со озон и алое вера.Благодарение на комплексот за навлажнување кој потекнува од озонираното масло, хијалуронската киселина и Алое вера,овозможува влажност на кожата до 12 часа и ја штити од стареење.
  1.364,00 ден
  Слика на OZONE GOLD KREMA ANTI AGING 30ml

  OZONE GOLD KREMA ANTI AGING 30ml

  Крема против стареење со озон и алое вера.Формулата на озонирано маслиново масло и алое вера делува ефикасно за намалување на брчките.На кожата и дава цврст и еластичен изглед.
  2.046,00 ден
  Слика на OZONE GOLD KREMA PROTIV BOLKA (FIX) 50ml

  OZONE GOLD KREMA PROTIV BOLKA (FIX) 50ml

  Озонирана крема против болка.Освен озонирано маслиново масло содржи и масло од мајчина душица, рузмарин, главоцветници, пеперминт, црно семе, нане, камфор, еукалиптус, бадем, каранфилче,палисандрово дрво и ѓумбир.Помага при ревматска болка,болки во колена,зглобови,мускули,болки во половината и вратот.Помага и при мигрена, синуси и главоболка предизвикана од стрес.
  682,00 ден
  Слика на OZONE GOLD KREMA SO OZON 160mg/ml 30ml

  OZONE GOLD KREMA SO OZON 160mg/ml 30ml

  Озонирана крема со 160мг озон.Се употребува при црвенило предизвикано од иритација,набиеници, акни и мозолчиња, изгореници, хемороиди,херпеси, испукани пети, рани на кожата, лузни од акни, рана од царски рез, дамки, дијабетични рани, инфекции кои се појавуваат на кожата, постоперативен белег, рани од долго лежење (лат.: Decubitus).
  2.542,00 ден
  Слика на OZONE GOLD KREMA ZA SONCE 50SPF 50ml

  OZONE GOLD KREMA ZA SONCE 50SPF 50ml

  Крема за сонце 50 СПФ.Оваа крема овозможува оптимална заштита од штетните УВА и УВБ зрачења. Притоа, ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето, а интензивната формула ја одржува кожата влажна.Треба да се нанесе 20 минути пред изложување на сонце.
  1.426,00 ден
  Слика на OZONE GOLD MASLO SO OZON 40mg/ml 50ml

  OZONE GOLD MASLO SO OZON 40mg/ml 50ml

  Озонирано масло со 40мг озон.Помага при алергии, дерматофити, изгореници и отворени рани, херпеси, изгореници од сонце, брчки, иритации,воспаленија, убоди од инсекти, воспаление на усната слузокожа, псоријаза, егзема, сипаници, проблеми со забите и гингивата, акни и дамки, модрици.
  1.240,00 ден
  Слика на OZONE GOLD MASLO SO OZON 80mg/ml 50ml

  OZONE GOLD MASLO SO OZON 80mg/ml 50ml

  Озонирано масло со 80мг озон.Помага при алергии, дерматофити, изгореници и отворени рани, херпеси, изгореници од сонце, рани од долго лежење лоши мириси на телото, брчки, иритации,воспаленија, изгореници од радијација, убоди од инсекти,мириси на стапалата и одржување на кожата на нозете,псоријаза, егзема, сипаници,модрици.
  1.364,00 ден
  Слика на OZONE GOLD OZONE FACTOR caps.500mg x 30

  OZONE GOLD OZONE FACTOR caps.500mg x 30

  Озонирано маслиново масло во мека желатинска капсула.Ги уништува бактериите, габите и вирусите во телото.Се користи за секојдневна превенција и подобрување на општата здравствена состојба на организмот. Го зајакнува имунолошкиот систем и виталност.Го спречува замастувањето на црниот дроб.Ги активира антиоксидантните системи во телото,Го стабилизира високиот крвен притисок итн.
  1.550,00 ден
  Слика на OZONE GOLD OZONIRAN GEL PROTIV CELULIT 50ml

  OZONE GOLD OZONIRAN GEL PROTIV CELULIT 50ml

  Гелот од озон реагира на маслените синџири преку бета-оксидација и ги отстранува од телото.Jа подобрува циркулацијата и помага во создавање на еластин и колаген во долниот слој на кожата.Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од портокал, рузмарин, алги,
  1.612,00 ден
  Слика на OZONE GOLD SAMPON OZON-ARGAN-KERATIN330ml

  OZONE GOLD SAMPON OZON-ARGAN-KERATIN330ml

  Шампон со озон.Озонираното маслиново масло е зајакнато со кератин и арганово масло.Особено е ефикасен при проблеми со косата (иритации и егземи) и нејзино опаѓање.Шампонот од озон не содржи SLS-SLES, сол или парабен.
  868,00 ден
  Слика на OZONE GOLD SERUM - ANTI HAIR LOSS 50ml

  OZONE GOLD SERUM - ANTI HAIR LOSS 50ml

  Серумот против загуба на коса има специјална формула која се состои од plantafluid комплекс, бета глукан, d-пантенол,salmetto и растителни екстракти.Го забрзува растот на косата и го намалува губењето на косата.
  1.550,00 ден
  Слика на OZONE GOLD SERUM ZA NEGA NA KOSA 100ml

  OZONE GOLD SERUM ZA NEGA NA KOSA 100ml

  Серум за нега на коса со озон,арган,кератин.За бујна, здрава и блескава коса.
  868,00 ден
  Слика на OZONE GOLD SPREJ ZA INTIMNA NEGA 28ml

  OZONE GOLD SPREJ ZA INTIMNA NEGA 28ml

  Помага при отстранување на вагинален исцедок, мирис, иритација, кандида.
  1.364,00 ден
  Филтри Close
  Min: 682,00 ден Max: 2.542,00 ден
  ден682 ден2542