Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  DOPELHERZ DIABETIKER x 30TABL.

  Производител: QUEISSER PHARMA
  Diabetiker Vitamini + Minerali.Витамин Б6 има улога во нормалниот гликогенски метаболизам.Гликогенот е депонирана форма на гликоза во мускули и во црниот дроб. Дијабетичарите треба да внимаваат за доволен внес на Витамин Б6.Хромот придонесува за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.Производот на Доппелхерц ги содржи витамините Ц и Е како и елементи во трагови Селен и Цинк, кои обезбедуваат придонес за заштита на клетките од оксидативен стрес.
  678,00 ден
  i h
  *
  *
  *