Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  DR.THEISS

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на ALGA SAN AKUT GENU 50ml

  ALGA SAN AKUT GENU 50ml

  Специјална маст за масажа на колено.Содржи етерично масло од алгојски планински бор,камфор,капсаицин,пантенол.Ефектот на загревање заедно со ефектот на маслото од алгојски планински бор даваат чувство на пријатно олеснување во тек на релаксирачката масажа.По потреба се нанесува на болното колено и нежно се втрива.Наменета за адолесценти над 12год.и возрасни.Да се избегнува допир со очите и слузниците.
  318,00 ден
  Слика на ALGA SAN AKUT SPASMUS 100ml

  ALGA SAN AKUT SPASMUS 100ml

  Маст за масажа при мускулна напнатост и вкочанетост.Содржи:етерично масло од луто нане,еукалиптус,рузмарин и пантенол.Се нанесува по потреба повеќе пати на ден со масажа на засегнатите мускули.Да не се употребува како облога,да не се употребува на оштетена кожа,во близина на очи и слузници,да не се употребува кај доенчиња и мали деца.
  388,00 ден
  Слика на ALGA SAN MOBIL CRÈME WARMING EFFECT 50ml

  ALGA SAN MOBIL CRÈME WARMING EFFECT 50ml

  Алга Сан Мобил крем која загрева и опушта.Содржи: етерично масло од алгојски планински бор,црвена пиперка,рицинус,камфор и др.состојки (гавез,арника).Помага за подобра подвижност на зглобовите,за ублажување на болка и отоци во пределот на зглобовите,помага кај ревматски тегоби и спортски повреди.Се нанесува со втривање на болните места после напорен работен ден или спортување.Да не се употребува кај доенчиња и мали деца,како и во случај на оштетена кожа и воспалителни промени на кожата и во близина на очи и слузници.
  306,00 ден
  Слика на ALGA SAN MOBIL GEL 100ml

  ALGA SAN MOBIL GEL 100ml

  Алга Сан Мобил гел за масажа со етерично масло од алгојски планински бор.Содржи и витамин Е,камфор,ментол,екстракт од арника.Помага за ублажување на мускулна болка и ја опушта напнатата мускулатура на вратот,грбот и нозете.Се нанесува со лесна масажа на болните места после напорен работен ден или спортување.Да не се употребува кај доенчиња и мали деца,како и во случај на оштетена кожа и воспалителни промени на кожата и во близина на очи и слузници.
  273,00 ден
  Слика на DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 100ml BALSAM

  DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 100ml BALSAM

  Д-Р Тајс НОЌНИЧЕ балсам за кожа.Содржи масло од семките на ноќниче (Oenothera biennis),1.5% линолна киселина,3% уреа,сквален,масло од јојоба и гвајазулен.Есенцијалните масни киселини од ноќниче (Cis-линолна и Gama-линоленска) делуваат смирувачки и противвоспалително и ја обновуваат природната заштита на кожата.Се употребува при пеленски дерматитис и за нега на нежната кожа кај новороденчиња и мали деца.Се нанесува неколку пати дневно на засегнатите делови на кожата.
  429,00 ден
  Слика на DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 150ml MASLO ZA KAPENJE

  DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 150ml MASLO ZA KAPENJE

  Д-Р Тајс НОЌНИЧЕ масло за капење.Содржи 5% масло од семките на ноќниче (Oenothera biennis),богато со есенцијалните масни киселини (Cis-линолна и Gama-линоленска) неопходни за нормално функционирање на клетките на кожата и поткожното ткиво.Се употребува за намалување на акутното воспаление на кожата,за ублажување на хроничните воспаленија и егземи на кожата како и за одржување на нејзината влажност,за секојдневно миење на сувата и осетлива кожа на рацете,во случаи на проблематична кожа и акни.Се употребува кај новороденчиња,мали деца и возрасни.
  340,00 ден
  Слика на DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 50ml INTENZIVEN KREM

  DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 50ml INTENZIVEN KREM

  Д-Р Тајс НОЌНИЧЕ интензивен масен крем.Содржи 19% масло од семките на ноќниче (Oenothera biennis) и 3% уреа,приготвени во вода-масло емулзија.Се употребува за нега на екстремно сува кожа.Помага за интензивно снабдување на кожата со есенцијални масни киселини,обезбедува влажност.намалува чешање и го смирува воспалението на кожата.Се нанесува неколку пати дневно на засегнатите делови на кожата.Се употребува и во случаи на пеленски дерматитис кај новороденчиња и мали деца.
  360,00 ден
  Слика на DR.THEISS NEVENOV SPECIJALEN KREM 50ml

  DR.THEISS NEVENOV SPECIJALEN KREM 50ml

  Д-р Тајс Невенов специјален крем.Помага при благи воспаленија на кожата и при заздравување на површински рани.Се нанесува на болното и повредено место повеќе пати на ден во тенок слој.Кремот не е масен и не ја оштетува облеката.
  244,00 ден
  Филтри Close
  Min: 244,00 ден Max: 429,00 ден
  ден244 ден429