Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 100ml BALSAM

  Производител: DR.THEISS
  Д-Р Тајс НОЌНИЧЕ балсам за кожа.Содржи масло од семките на ноќниче (Oenothera biennis),1.5% линолна киселина,3% уреа,сквален,масло од јојоба и гвајазулен.Есенцијалните масни киселини од ноќниче (Cis-линолна и Gama-линоленска) делуваат смирувачки и противвоспалително и ја обновуваат природната заштита на кожата.Се употребува при пеленски дерматитис и за нега на нежната кожа кај новороденчиња и мали деца.Се нанесува неколку пати дневно на засегнатите делови на кожата.
  429,00 ден
  i h
  *
  *
  *