Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 150ml MASLO ZA KAPENJE

  Производител: DR.THEISS
  Д-Р Тајс НОЌНИЧЕ масло за капење.Содржи 5% масло од семките на ноќниче (Oenothera biennis),богато со есенцијалните масни киселини (Cis-линолна и Gama-линоленска) неопходни за нормално функционирање на клетките на кожата и поткожното ткиво.Се употребува за намалување на акутното воспаление на кожата,за ублажување на хроничните воспаленија и егземи на кожата како и за одржување на нејзината влажност,за секојдневно миење на сувата и осетлива кожа на рацете,во случаи на проблематична кожа и акни.Се употребува кај новороденчиња,мали деца и возрасни.
  340,00 ден
  i h
  *
  *
  *