Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 50ml INTENZIVEN KREM

  Производител: DR.THEISS
  Д-Р Тајс НОЌНИЧЕ интензивен масен крем.Содржи 19% масло од семките на ноќниче (Oenothera biennis) и 3% уреа,приготвени во вода-масло емулзија.Се употребува за нега на екстремно сува кожа.Помага за интензивно снабдување на кожата со есенцијални масни киселини,обезбедува влажност.намалува чешање и го смирува воспалението на кожата.Се нанесува неколку пати дневно на засегнатите делови на кожата.Се употребува и во случаи на пеленски дерматитис кај новороденчиња и мали деца.
  360,00 ден
  i h
  *
  *
  *
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија
  Слика на DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 150ml MASLO ZA KAPENJE

  DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 150ml MASLO ZA KAPENJE

  Д-Р Тајс НОЌНИЧЕ масло за капење.Содржи 5% масло од семките на ноќниче (Oenothera biennis),богато со есенцијалните масни киселини (Cis-линолна и Gama-линоленска) неопходни за нормално функционирање на клетките на кожата и поткожното ткиво.Се употребува за намалување на акутното воспаление на кожата,за ублажување на хроничните воспаленија и егземи на кожата како и за одржување на нејзината влажност,за секојдневно миење на сувата и осетлива кожа на рацете,во случаи на проблематична кожа и акни.Се употребува кај новороденчиња,мали деца и возрасни.
  340,00 ден
  Слика на DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 100ml BALSAM

  DR.THEISS NACHTKERZEN (NOKNICE) 100ml BALSAM

  Д-Р Тајс НОЌНИЧЕ балсам за кожа.Содржи масло од семките на ноќниче (Oenothera biennis),1.5% линолна киселина,3% уреа,сквален,масло од јојоба и гвајазулен.Есенцијалните масни киселини од ноќниче (Cis-линолна и Gama-линоленска) делуваат смирувачки и противвоспалително и ја обновуваат природната заштита на кожата.Се употребува при пеленски дерматитис и за нега на нежната кожа кај новороденчиња и мали деца.Се нанесува неколку пати дневно на засегнатите делови на кожата.
  429,00 ден