Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  ESI

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на ALOE VERA + NONI 1L

  ALOE VERA + NONI 1L

  Комбинацијата Алое Вера + Нони има подобро прочистувачко, смирувачко, енергетско дејство, корисни се за гастроинтестиналниот тракт, даваат поддршка на имунолошкиот систем и придонесуваат за општа балгосостојба.
  1.089,00 ден
  Слика на ALOE VERA COLON CLEANSE tbl.x30

  ALOE VERA COLON CLEANSE tbl.x30

  Le Dieci Erbe Colon Cleanse, диететски додаток 100% природен, кој е единствена комбинација од сертифицирана Алое Вера и мешавина од билки високо селектирани и ценети по влијанието врз нормализирањето на физиолошката функција на цревата.
  269,00 ден
  Слика на ALOE VERA gel za koza 100ml.

  ALOE VERA gel za koza 100ml.

  Гел од чист Алое Вера сок ладно цеден, со витамин Е и масло од чаено дрво за чувствителна и сува кожа,за белези и лузни, изгореници од сонце и убоди од инсекти.
  286,00 ден
  Слика на ALOE VERA JUISE 1 L so vkus na borovinka

  ALOE VERA JUISE 1 L so vkus na borovinka

  Одлична помош во случаи на воспаление на гастроинтестиналниот тракт (синдром на нервозно дебело црево) и како депуратив, еупептик и холеретик.
  1.045,00 ден
  Слика на ALOE VERA JUISE 500ml.-so vkus na borovinka

  ALOE VERA JUISE 500ml.-so vkus na borovinka

  Одлична помош во случаи на воспаление на гастроинтестиналниот тракт (синдром на нервозно дебело црево) и како депуратив, еупептик и холеретик.
  540,00 ден
  Слика на ALOEDERMAL intimna kupka 250ml

  ALOEDERMAL intimna kupka 250ml

  Купка за интимна хигиена која благодарение на своите природни компоненти обезбедува правилна заштита на интимни места. Нежно и ефикасно ги чисти без да влијае на физиолошките параметри на кожата.
  325,00 ден
  Слика на BIO COLLAGENIX x 10 AMP. DRINK

  BIO COLLAGENIX x 10 AMP. DRINK

  Biocollagenix - додаток против стареење со морски колаген во форма на пијалок, го реинтегрира колагенот на кожата, ја прави покомпактна, сјајна и отпорна на појава на флеки, брчки и губење на тен.
  2.390,00 ден
  Слика на DIGESTIVAID ACTIVE X45 TAB
  Слика на ESI ALOE FRESH SPRAY USNI

  ESI ALOE FRESH SPRAY USNI

  Спреј за освежување на здивот со антисептични својства,со алое,ментол,чаено дрво и китосан кој овозможува долготрајно дејство,за блогосостојба на устата и грлото.
  270,00 ден
  Слика на ESI ALOE VERA COLON CLEANCE 1 L

  ESI ALOE VERA COLON CLEANCE 1 L

  Сок од алое вера со додаток на сладок корен против опстипација и мрзливи црева.
  1.100,00 ден
  Слика на ESI ALOE VERA GEL PURO 100ml

  ESI ALOE VERA GEL PURO 100ml

  99,9% чист алое вера гел.Дава ублажувачки и хидратантен ефект.Наменет за бебешка кожа(пеленски дерматит),корисен во случаи на иритации,црвенила ,изгореници по сончање,по бричење,деполирање,убоди од инсекти.
  287,00 ден
  Слика на ESI ALOE VERA GEL SO ARGAN 200 ML

  ESI ALOE VERA GEL SO ARGAN 200 ML

  Алое Вера гел со Арганово масло, формулиран од чист Алое Вера сок ладно цеден, кој нанесен на сува и оштетена кожа ја навлажнува и негува.
  383,00 ден
  Слика на ESI DRIMO CAJ 100G

  ESI DRIMO CAJ 100G

  Мешавина од швајцарски билки, 100% природно, корисен за подобрување на физиолошката функција на цревата - против опстипација.
  340,00 ден
  Слика на ESI ERBAVEN lepenki x 24

  ESI ERBAVEN lepenki x 24

  ЕРБАВЕН лепенки содржат троксерутин,шимширика,костен,центела и боровинка.Се употребува кај опуштени вени ,болки,отоци и чешње во долните екстремитети.
  350,00 ден
  Слика на ESI FERMENTAL MAX NEO X 12flac

  ESI FERMENTAL MAX NEO X 12flac

  Додаток во исхраната со спори, растителни влакна, витамини од групата Б и Алое Вера, корисен за балансирање на бактериската флора на цревата кај дијареа.
  540,00 ден
  Слика на ESI FERMENTAL x15 cps

  ESI FERMENTAL x15 cps

  Препарат на база на Лактобацилус (2 милијарди гастрозаштитени млечни ферменти од 5 различни видови), витамини од групата Б и екстракт од алое, се користи како средство против дијареа, за регулација на цревната флора пореметена со употреба на антибиотици или неадекватна исхрана.
  178,00 ден
  Слика на ESI GINKOMAX tbl.x30

  ESI GINKOMAX tbl.x30

  Диетески додаток корисен за подобрување на трофизмот на микроциркулацијата, посебно на церебрално ниво. Концентриран препарат на гинко, една таблета содржи 80мг.гинкофлавоноиди и 200мг стандардизиран прашок од листот на гинко. Примена:За подобрување на микроциркулацијата, меморијата и когнитивната функција.
  218,00 ден
  Слика на ESI GINSENG plus rapid caps.x30

  ESI GINSENG plus rapid caps.x30

  Диетески додаток корисен за подобрување на целуларна продукција и брза енергија, со сибирски и корејски женшен, гуарана, кола, карнитин, креатин и витамини Ц и Е. Може да обезбеди поддршка за нашето тело во случај на прекумерен физички или ментален напор.Полезности:За повеќе енергија и стимулација на добра психофизичка состојба.
  279,00 ден
  Слика на ESI GINSENG plus x16 kesi

  ESI GINSENG plus x16 kesi

  Проенергетски препарат на база на корејски и сибирски женшен, гуарана и кола, познати по своите адаптогени и тонични својства. Овој состав ја надокнадува енергијата на организмот кај посилен физички напор или стрес.
  560,00 ден
  Слика на ESI LE DIECI ERBE FLOR X30 CPS

  ESI LE DIECI ERBE FLOR X30 CPS

  Класичната мешавина на Le Dieci Erbe од 10 билки со синергистичко дејство, придружена со пребиотични растителни влакна и витамини од групата Б.
  258,00 ден
  Филтри Close
  Min: 168,00 ден Max: 2.390,00 ден
  ден168 ден2390