Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  VITAMIN C pura 1000mg retard x 30 таблети

  Производител: ESI
  Диететски додаток со висока концентрација на витамин Ц(1000мг) со ретард(продолжено) дејство.Витамин Ц има важна улога во нашиот организам бидејќи допринесува во заштита на клетките од оксидативен стрес,за нормално функционирање на имуниот и нервниот систем,намалување на замор и исцрпеност,подобра искористеност на железото од храната,за нормален енергетски метаболизам и др.
  SKU: 8008843128501
  360,00 ден
  i h
  *
  *
  *