Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  FILAGGRIN PROTECT 100ML

  filaggrin protect® бариерна маст е иновативна формулација која содржи поголема концентрација глицерол во својот состав. Глицеролот овозможува ефикасна хидратација на кожата, обезбедува нега и заштита од прекумерна сувост и оштетување. Овозможува смирување и омекнување на кожата и обновување на нејзината бариера. Се препорачува кај: - Атопична кожа - Чувствителна, многу сува и оштетена кожа - Кожа склона на иритација и јадеж - Сенилна ксероза - Суви испукани раце - Сува и оштетена кожа на петици и стапала. Филагрин протект® бариерната маст не содржи конзерванси и сите пропратни компоненти во неа се нетоксични за човековиот организам и за животната средина. Не содржи мириси и бои. Погодна е и за бебиња.
  1.200,00 ден
  i h
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Затвори
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *