Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  FITALP INHALATION (CONTAINER FOR INHALATION + INHALATION DROPS)

  Производител: FITOFARM
  Фиталп капки за инхалација со сад за инхалирање.Пластичниот инхалатор се употребува за приготвување на топли и влажни инхалации,кои се препорачуваат при следните состојби:воспаленија на дишните патишта,затнат нос,неможност да се исфрли густиот секрет од дишните патишта,сувост на грлото.По употреба инхалаторот се мие со врела вода и детергент,се суши и се пребришува со 70% алкохол.
  339,00 ден
  i h
  *
  *
  *