Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  GAMALON tbl.100x250mg

  Производител: FITOFARM
  Гамалон таблетите содржат 250mg гама-аминобутерна киселина.Оваа амино киселина како додаток во исхраната се препорачува после поминати мозочни трауми,мозочни удари,при енцефалопатија од различно потекло,несоница,вознемиреност,полиневропатија,стрес,интелектуален замор.Се употребува пред јадење,три пати дневно по 2-5 таблети.
  816,00 ден
  i h
  *
  *
  *