Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Istituto Ganassini

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на RILASTIL D-CLAR UNIFORMING AND DEPIGMENTING CREAM SPF50+ 50ml

  RILASTIL D-CLAR UNIFORMING AND DEPIGMENTING CREAM SPF50+ 50ml

  Риластил Д-Клар крема за изедначување и депигментирање на тенот со СПФ 50+.Претставува нијансирана емулзија со заштитен фактор 50,наменета за дневна употреба,ги покрива хиперпигментираните делови на кожата при што овозможува нормален тен.За целосен интензивен третман против пеги се препорачува пред кремата да се нанесе Rilastil D-Clar депигментирачки концентрат во облик на капки.Ако кремата дојде во контакт со очи,добро исплакнете со вода.
  1.449,00 ден
  Слика на RILASTIL MD AK-REPAIR 100+ EMULSION 50ml

  RILASTIL MD AK-REPAIR 100+ EMULSION 50ml

  Долготрајното и често изложување на сонце може да предизвика промени на кожата.Актиничната кератоза е пример на ваков тип на оштетување.Риластил АК рипеар течната емулзија е индицирана за превенција и како заштитен третман на актиничната кератоза (АК).Начин на употреба: протресето го шишето,аплицирајте на чиста кожа со лесна масажа до целосна апсорпција два пати дневно,наутро и во раните попладневни часови.Во случај на изложување на сонце,аплицирајте 30мин.пред да се изложите и повторувајте на секои два часа.Аплицирајте повторно после бањање или доколку интензивно се потите.Да не се користи на оштетена кожа и во случај на хиперсензитивност на компонентите што влегуваат во состав на емулзијата.
  1.310,00 ден
  Слика на RILASTIL XEROLACT 12% FLUID EMULSION 250ml

  RILASTIL XEROLACT 12% FLUID EMULSION 250ml

  Течна емулзија за липидно обновување и смирување на кожата,наменета за дневен третман на сензитивна,сува,могу сува кожа,кожа склона кон ксероза,како и кожа склона кон десквамација.Се употребува и при иритации,убоди и чешање.Содржи: натриум лактат 12%,натриум ДНА,витамин Е и Шиа Путер кои го обновуваат балансот на кожата преку ефективно емолиентно и обновувачко дејство и ја прави погодна во сите случаи на псоријаза,ихтиоза,хронична егзема.Употреба: се нанесува на чиста и сува кожа еднаш или два пати дневно на целото тело после бањање или туширање.
  1.334,00 ден
  Слика на RILASTIL XEROLACT 18% BALM SODIUM LACTATE 18% 100ml

  RILASTIL XEROLACT 18% BALM SODIUM LACTATE 18% 100ml

  Балсам со натриум лактат 18%,интензивен навлажнувач и изљупувач (scrub).Наменет за специфичен дерматолошки третман при кој се овозможува оптимално ниво на хидратација ,се обновува функцијата на хидролипидната бариера и физиолошката еластичност на сувата,многу сува,сензитивна и ксеротична кожа.Претставува емолиент со омекнувачко дејство наменет за локални хиперкератози,особено во делот на лактите,колена и петици.
  1.257,00 ден
  Слика на RILASTIL XEROLACT ATOPIC CLEANSING OIL 250ml

  RILASTIL XEROLACT ATOPIC CLEANSING OIL 250ml

  Масло за туширање за сува кожа и кожа склона кон атопија,со омега 3,6,7 и 9,витамин Е,наменето за дневно чистење на лице и тело кај бебиња,деца и возрасни.Употреба: нанесете на влажна кожа со лесна масажа,а потоа исплакнете.Ако се користи растворено во када за бебиња,не е потребно плакнење.Избегнувајте контакт со очи.
  931,00 ден
  Слика на RILASTIL XEROLACT ATOPIC INTENSIVE BALM 200ml

  RILASTIL XEROLACT ATOPIC INTENSIVE BALM 200ml

  Интензивен балзам за сува кожа и кожа склона кон атопија.Навлажнува и обновува,со омега 3,6,7 и 9,витамин Е и Б5 и потасиум глициризинат.Богата и кремаста емулзија со брза апсорпција,длабоко ја храни и смирува кожата,ја навлажнува и обновува нејзината бариера.За возрасни,деца и бебиња.Употреба: се нанесува на чиста и сува кожа,еднаш или два пати дневно на лице и на целото тело,особено на делови кои се соочени со сувост и лупење на кожата после бањање или туширање.
  1.218,00 ден
  Слика на RILASTIL XEROLACT ATOPIC INTENSIVE BALM 400ml

  RILASTIL XEROLACT ATOPIC INTENSIVE BALM 400ml

  Интензивен балзам за сува кожа и кожа склона кон атопија.Навлажнува и обновува,со омега 3,6,7 и 9,витамин Е и Б5 и потасиум глициризинат.Богата и кремаста емулзија со брза апсорпција,длабоко ја храни и смирува кожата,ја навлажнува и обновува нејзината бариера.За возрасни,деца и бебиња.Употреба: се нанесува на чиста и сува кожа,еднаш или два пати дневно на лице и на целото тело,особено на делови кои се соочени со сувост и лупење на кожата после бањање или туширање.
  1.758,00 ден
  Филтри Close
  Min: 931,00 ден Max: 1.758,00 ден
  ден931 ден1758