Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  JAMIESON

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  JAMIESON CALCIUM+MAGNESIUM+ZINC x 100+100 capleti

  CALCIUM+MAGNESIUM+ZINC x 100+100 capleti

  JAMIESON Calcium (Калциумот) е потребен за одржување на здрави коски и заби. Магнезиумот (Magnesium) помага да се намали заморот и исцрпеноста, за нормално психолошко функционирање и за функционирање на мускулите и нервниот систем. Цинкот (Zinc) помага да се одржуваат здрави коските, косата, ноктите и кожата. Исто така, игра улога во функционирањето на имунолошкиот систем и зачувувањето на видот.
  737,00 ден
  JAMIESON COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 x 100 meki kapsuli

  COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 x 100 меки капсули

  COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 е производ кој содржи масло од црн дроб на бакалар (Gadus morhua), витамин А (палмитат) и витамин Д3(холекалциферол).
  594,00 ден
  Слика на COENZIM Q10 + OMEGA 3 (100mg+450mg) x 30 меки капсули

  COENZIM Q10 + OMEGA 3 (100mg+450mg) x 30 меки капсули

  COENZIM Q10 + OMEGA 3 помага во одржување на здраво срце, здрав кардиоваскуларен систем, и севкупно здравје на организмот.
  1.134,00 ден
  Слика на COENZIM Q10 120 mg x 30+30 меки капсули

  COENZIM Q10 120 mg x 30+30 меки капсули

  COENZIM Q10 120 mg e моќен антиоксидант, CoQ10 помага за намалување оштетувањето од слободни радикали, ги штити клетките од предвремено стареење, ја зајакнува кардиоваскуларната активност и помага во производството на енергија. Помага во одржување на здрави нивоа на CoQ10 кај пациенти подложени на терапија со статини. JAMIESON КОЕНЗИМ Q10 120 mg го поддржува кардиоваскуларното здравје и превенира појава на мигрена.
  1.312,00 ден
  Слика на COLLAGEN ANTI- WRINKLE x 60 обложени таблети

  COLLAGEN ANTI- WRINKLE x 60 обложени таблети

  JAMIESON КОЛАГЕН против брчки го намалува бројот на фините линии и брчките во рок од 28 дена.
  1.048,00 ден
  JAMIESON DIGESTIVE ENZYMES x 90 oblozeni tableti

  DIGESTIVE ENZYMES x 90 oblozeni tableti

  DIGESTIVE ENZYMES, претставува дигестивна ензимска формулација која содржи амилаза, липаза,протеаза, лактаза.
  885,00 ден
  Слика на FOLIC ACID 400mcg x 200 таблети

  FOLIC ACID 400mcg x 200 таблети

  FOLIC ACID (Фолната киселина) е вид на витамин Б кој е потребен за нормален развој на фетусот. Тој придонесува за развој на мајчиното ткиво во текот на бременоста, синтеза на амино киселини, формирање на крвта, хомоцистеинскиот метаболизам, нормално психолошко функционирање, функционирање на имунолошкиот систем и намалување на заморот и исцрпеноста. Исто така игра улога во клеточната делба. JAMIESON ФОЛНА КИСЕЛИНА помага во превенција на дефекти на невралната туба, се употребува пред забременување и во текот на бременоста.
  430,00 ден
  Слика на HAIR, SKIN, NAILS x 60 брзо растопувачки таблети

  HAIR, SKIN, NAILS x 60 брзо растопувачки таблети

  JAMIESON КОСА, КОЖА, НОКТИ обезбедува 5000 mcg биотин во секоја вкусна, брзо растопувачка таблета.Биотинот е важен Б витамин кој му помага на телото да ги метаболизира нутриентите и обезбедува јака коса, здрава кожа и цврсти нокти.
  689,00 ден
  Слика на IRON 50 mg x 60 обложени таблети

  IRON 50 mg x 60 обложени таблети

  IRON (ЖЕЛЕЗО) 50 mg се ослободува постепено во дигестивниот систем за да помогне во спречување или лекување на анемија предизвикана од недостаток на железо и помага при формирањето на црвените крвни клетки.
  668,00 ден
  Слика на LUTEIN- Z 10mg (with zeaxanthin and antioxidants) x 30 капсули

  LUTEIN- Z 10mg (with zeaxanthin and antioxidants) x 30 капсули

  JAMIESON ЛУТЕИН-З 10mg со зеаксантин,помага во одржување на здрав вид.
  714,00 ден
  Слика на MAGNESIUM ultra strength 250 mg x 90 обложени таблети

  MAGNESIUM ultra strength 250 mg x 90 обложени таблети

  MAGNESIUM ultra strength 250 mg има големо влијание за здравјето на коските, мускулите и срцето, односно помага во нивното правилно функционирање.
  525,00 ден
  Слика на OMEGA 3 COMPLETE extra strength 600mg x 80 меки капсули

  OMEGA 3 COMPLETE extra strength 600mg x 80 меки капсули

  OMEGA 3 COMPLETE е пречистена мешавина од премиум омега-3 рибини масла кои обезбедуваат високи концентрации на EPA и DHA во високо-апсорбирачката триглицеридна форма. Ефикасно го поддржува кардиоваскуларното и когнитивното здравје. Помага во намалување на холестеролот и го подобрува здравјето на срцето.
  889,00 ден
  Слика на OMEGA 3-6-9 1200 mg x 180 меки капсули

  OMEGA 3-6-9 1200 mg x 180 меки капсули

  OMEGA 3-6-9 1200 mg е нова формулација без мирис на риба и не предизвикува подригнување.Овој комплетен извор на омега 3, 6 и 9 масни киселини обезбедува природна антивоспалителна поддршка на здравјето на срцето, правилно функционирање на мозокот и помага во намалување на холестеролот. Оваа нова формулација од Jamieson е направена од PREMIUM рибино масло прочистено од токсини и нечистотии и збогатено со природен екстракт од лимон кој го спречува непријатниот мирис на риба.
  1.665,00 ден
  Слика на RESVERATROL x 30 капсули

  RESVERATROL x 30 капсули

  RESVERATROL RED WINE EXTRACT WITH GRAPE SEED се состои од Resveravine® -природен инградиент од винова лоза на француско грозје.
  1.428,00 ден
  Слика на SALMON & FISH OIL (omega-3 complex) x 200 меки капсули

  SALMON & FISH OIL (omega-3 complex) x 200 меки капсули

  JAMIESON ЛОСОС И РИБИНО МАСЛО помага во подобрување на здравјето на срцето и мозокот.
  1.334,00 ден
  Слика на SIBERIAN Ginseng x 100 обложени таблети

  SIBERIAN Ginseng x 100 обложени таблети

  СИБИРСКИ ЖЕН ШЕН помага во подобрување на менталните и физичките перформанси.
  545,00 ден
  Слика на VITAMIN C 1000mg x 100 обложени таблети

  VITAMIN C 1000mg x 100 обложени таблети

  VITAMIN C 1000 mg е производ со аскорбинска киселина и природна мешавина од рутин, хесперидин, цитрус биофлавоноиди, ацерола и шипинка, кои синергистички ја зголемуваат неговата функција.
  845,00 ден
  Слика на VITAMIN E 100 IU x 100 меки капсули

  VITAMIN E 100 IU x 100 меки капсули

  VITAMIN E 100 IU е производ кои содржи Д-алфа токоферол – биолошки најприфатливата форма на витамин Е. Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.
  549,00 ден
  Слика на VITAMIN E 400 IU x 100+20 меки капсули

  VITAMIN E 400 IU x 100+20 меки капсули

  VITAMIN E 400 IU е производ кои содржи Д-алфа токоферол – биолошки најприфатливата форма на витамин Е. Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.
  1.185,00 ден
  Слика на WILD SALMON & FISH OIL 1 000 mg x 210 меки капсули

  WILD SALMON & FISH OIL 1 000 mg x 210 меки капсули

  JAMIESON ДИВ ЛОСОС И РИБИНО МАСЛО помага во подобрување на здравјето на срцето и мозокот.
  1.587,00 ден
  Филтри Close
  Min: 430,00 ден Max: 1.665,00 ден
  ден430 ден1665