Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  LA ROCHE-POSAY

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5 40ml

  LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5 40ml

  Балзам кој содржи пантенол 5% и антибактериски агенси (бакар-цинк-манган).Ја смирува и обновува чувствителната и надразнета кожа,како и чувството на пецкање на кожата кај бебиња,деца и возрасни.Може да се нанесува на лице,тело и усни,два пати дневно,на претходно исчистена кожа.
  625,00 ден
  Слика на LA ROCHE-POSAY EFFACLAR DUO (+) 40ml

  LA ROCHE-POSAY EFFACLAR DUO (+) 40ml

  Освежувачка гел-крем текстура наменета за корективна нега на кожа со изразени неправилности (црвенило,темни флеки).Обезбедува 24h хидратација и долготраен мат ефект,немасна,нелеплива,одлична подлога за шминка.Се нанесува наутро и навечер по темелно чистење на лицето со Effaclar gel.
  1.039,00 ден
  Слика на LA ROCHE-POSAY EFFACLAR DUO (+) UNIFIANT MEDIUM SHADE 40ml

  LA ROCHE-POSAY EFFACLAR DUO (+) UNIFIANT MEDIUM SHADE 40ml

  Тонирана текстура наменета за корективна нега на кожа со изразени неправилности (црвенило,темни флеки),со зголемен ефект на изедначување на тенот.Обезбедува 24h хидратација и долготраен мат ефект.Се нанесува наутро и навечер по темелно чистење на лицето со Effaclar gel.
  1.135,00 ден
  Слика на LA ROCHE-POSAY LIPIKAR BAUME AP+ 200ml

  LA ROCHE-POSAY LIPIKAR BAUME AP+ 200ml

  Балзам кој на кожата и ги враќа липидите.Против иритација и чешање.Во моментот смирува.Наменет за сува,многу сува,чувствителна,иритирана кожа и кожа склона кон алергии и атопија.Се нанесува еднаш на ден на лице и/или тело,брзо се впива и не ја масти кожата.Се препорачува да се користи со средство за бањање Lipikar Syndeta.
  1.149,00 ден
  Филтри Close
  Min: 625,00 ден Max: 1.149,00 ден
  ден625 ден1149