Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  MARIGOLD OIL 50ml

  Производител: FITOFARM
  Невеновото масло содржи екстракт од цветови на невен во маслиново масло.Ја штити и негува сувата,чувствителна кожа.Има противвоспалително дејство и ја забрзува епителизацијата на оштетената кожа.Содржи биофлавонииди кои имаат заштитна функција и го спречуваат стареењето на кожата.Се користи надворешно за лекување на кожни промени како чиреви,акни,дерматитис,хемороиди,рани кои тешко зараснуваат,изгоретини.Употреба:се нанесува во тенок слој на оштетените делови од кожата,2-3 пати дневно.
  108,00 ден
  i h
  *
  *
  *